Jako vždy povedený výlet….

Výlet očima Matěje Hrzána - Matěj Hrzán se vrací k červnovému výletu 2.ročníku.

Jako vždy povedený výlet….

Dne 13. 6. 2019 jsme se jako  třída 2.A vypravili na výlet do Českého ráje, přesněji do oblasti Branžeže.

Výlet nám začal v 8:02 na broumovském vlakovém nádraží, kde jsme nastoupili do vlaku. V dalších stanicích zbývající spolužáci z jiných měst postupně přistupovali. Cesta nám trvala něco málo kolem čtyř hodin. Cestou do Českého ráje se nám nikdo neztratil a ani nikdo neměl s něčím problém. Po pár přestupech a čtyřech hodinách jsme byli na místě. Pár chvil po vystoupení z vlaku jsme zjistili, že nám z nedaleké zastávky ujel autobus. Po tomto zjištění nám nezbývalo nic jiného, než vypravit se blíže k táboru pěšky. A tak jsme se všichni vydali na cestu do města Bakov nad Jizerou, kde jsme si mohli zajít na zmrzlinu.  Zde jsme hledali autobusový spoj, jenž by nás přiblížil k našemu táboru. Už to vypadalo, že se budeme muset do tábora dopravit pěšky, avšak najednou mladý sympatický muž zpozoroval naši paní učitelku v nesnázích a z ničeho nic se zeptal, zdali potřebujeme pomoct. Potom, když zjistil, jaký máme problém, nám nabídl, že nám zajistí autobus. Normálně by autobus ,co nás vezl, blíže k táboru, stavěl ve městě Kněžmost, ale mladý sympatický zachránce nám to domluvil, že nás pan řidič odveze až do tábora. Tímto skutkem jsme zjistili, že na světě jsou ještě lidé, kteří rádi pomůžou, když vidí někoho v nesnázích. Po docestování do tábora jsme se ubytovali do chatek. Za hodinu po ubytování jsme se vypravili na prohlídku nedalekého hradu Kost. Po příchodu z exkurze hradu jsme si byli zaplavat v rybníku hned vedle tábora. Později tento den už nás jen čekalo překvapit paní učitelku a popřát ji všechno nejlepší k narozeninám. Tímto jí ještě jednou přejeme všechno nejlepší a doufáme, že to s námi oslaví i příští rok.


Další den jsme se vydali na celodenní výlet na zříceninu hradu Valečov a na procházku Drábskými světničkami. Na začátku tohoto celodenního výletu nás pan učitel vedl pár kilometrů špatnou cestou, ale co by to bylo za výlet, kdyby vše šlo, tak jak má. Po exkurzi zříceniny hradu Valečov, jsme prozkoumali krásu Drábských světniček. Potom ,co jsme si užili jejich krásu, jsme se vydali zpět do tábora. A opět by to nebylo ono, kdybychom si cestu znovu neprodloužili. Přeci jen všechno špatné je k něčemu dobré, a tak jsme alespoň po cestě poznali, jak je japonština krásný jazyk. Po nádherném dni stráveném prozkoumáváním krajiny Českého ráje jsme se vrátili do tábora, kde jsme si byli zaplavat v rybníku. Poté se nás pár žáků společně s učiteli vypravilo pro dřevo na večerní oheň. U ohně jsme zpívali a povídali si. Poté jsme šli všichni spát.

Poslední den jsme byli nuceni si sbalit a vypravit se do města Sobotka, odkud jsme měli jet domů. Než jsme odjeli, tak jsme se v Sobotce stavili na koupališti. Pak jsme se vypravili na vlak, který měl zpoždění i problémy na trati, ale kdyby nebyly problémy, tak by to nebyly České dráhy a bylo by to až moc krátké.

Celá 2.A děkuje paní učitelce H. Vodňanské a panu učiteli M. Lengálovi za skvělý výlet a všichni se těšíme na další.     (Matěj Hrzán)

S pohodovou třídou jezdí na výlet každý rád

Ani úmorné vedro, ani nepředvídané překážky, ani pár kilometrů navíc, ani krátké postele či „léčivé“ bahno na dně rybníku nedokázaly  zkazit nikomu z 2. A na školním výletu dobrou náladu.

Díky! Pohodu i v novém školním roce přeje H. V.

Energetický certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB