Jitka Smolíková: Broadstairs - město s úžasnou atmosférou

Mgr. Jitka Smolíková absolvovala studijní pobyt ve Velké Británii. V textu zachycuje svoje dojmy a postřehy.

Jitka Smolíková: Broadstairs - město s úžasnou atmosférou

Ráda bych se s Vámi podělila o několik fotek a dojmů z města Broadstairs v jihovýchodní Anglii. Je přesně takové, jak vypadá - klidné přímořské město s úžasnou atmosférou, které si zamiloval i Charles Dickens (a jehož festival se jeden víkend ve městě konal), s krásnými bílými útesy a několika písečnými plážemi, s kilometry stezek podél pobřeží a s kavárnami ve stylu 50.let, kde si můžete dát čaj s kouzelným názvem Margate mist tea - černý čaj, vanilkový sirup a našlehané mléko. Ochutnat můžete třeba banana bread nebo tradiční cream tea. A v Broadstairs je i Kent School of English, kam jsem 2 týdny chodila na Intensive Teacher Training Course. Škola mě nadchla způsobem výuky i doprovodným programem, který zahrnoval výlety (Londýn, Sandwich, Canterbury). Měla jsem možnost porovnat svoje zkušenosti s kolegy z Francie, Německa, Španělska. Mám spoustu nových aktivit do hodin. Dozvěděla jsem se zajímavosti z historie, politiky, vzdělávání a kultury. Obohatila jsem si slovní zásobu v úplně jiných oblastech (témata mozek, malířství,…).Z těchto všech důvodů jsou pro mě kurzy vždy přínosné.

Děkuji kolegyni p.Salašové, která opět úspěšně podala žádost do programu EU Erasmus+/vzdělávací mobilita K 1.                    JS

Hledáme
Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB