Odešla legenda: Zemřel Jaroslav Weigel

Zemřel herec Jaroslav Weigel z divadla Járy Cimrmana ... na našem gymnáziu studoval v letech 1945-1948, poté přestoupil do Mladé Boleslavi, kde odmaturoval.

Odešla legenda: Zemřel Jaroslav Weigel

Jaroslav Weigel v roce 1945 začal studovat gymnázium v Broumově, po smrti tatínka se přestěhoval s matkou do Mnichova Hradiště a v roce 1948 začal studovat na mladoboleslavském gymnáziu Dr. Josefa Pekaře, kde také odmaturoval. V letech 1950–1953 vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor výtvarná výchova–historie. Byl žákem mimo jiné Cyrila Boudy. Po studiích působil jako výtvarný redaktor v různých časopisech (např. Mladý svět).

Od roku 1970 byl členem divadelního souboru Divadla Járy Cimrmana. V tomto divadle působil jako herec, scénograf a výtvarník kostýmů i tištěných publikací. Objevil se v malých rolích také v několika filmech z dílny dvojice Smoljak-Svěrák.

V Divadle Járy Cimrmana působí jako kulisák a herec menších rolí i jeho syn Michal Weigel (* 1954).

Zemřel 5. září 2019 v Ústřední vojenské nemocnici ve věku 88 let.

Jaroslava Weigela jste mohli potkat na výročních srazech našeho gymnázia, na ten v roce 2020 bohužel již nedorazí. (mk)

Energetický certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB