Ondřej Volák a Jan Rusin na nejslavnějším závodě štafet v orientačním běhu Tiomila

Naši studenti se letos již podruhé zúčastnili soustředění a závodů ve Švédsku.

Orientační běžci Ondřej Volák a Jan Rusín jsou již v plném nasazení. Nedávno se vrátili z desetidenního soustředění ve Švédsku ( letos již podruhé). Zde se kromě tréninků zúčastnili i několika závodů za švédský klub. Nejlépe si vedli na Mistrovství Švédska v nočním orientačním běhu, kde Ondřej Volák obsadil 11. místo a Jan Rusin 27. (70 závodníků). Ve Švédské lize (závod s hromadným startem) byl Ondřej 40. a Jan 44. (100 závodníků). Ve slavném závodu štafet Tiomila běželo celkem 321 desetičlenných štafet, do cíle doběhlo 202 týmů. Naši studenti se svou štafetou skončili na 95. místě – čas 15:23:36.

A co se dělo o víkendu na domácím kolbišti?

V źebříčku A-Čechy v Hostimicích – Lštěň:
5.5. krátká trať 6. místo Jan Rusín a 26. Ondřej Volák

6.5. klasická trať 2. místo Ondřej Volák a 5. Jan Rusín (cca 60 závodníků v obou závodech) (mk)