Pavlína Ledvinová: Máco, jsem na tebe pyšná

Se souhlasem naší maturantky 2019 zveřejňujeme její text o nelehké práci na JIP s těžkými covidovými pacienty.

Pavlína Ledvinová: Máco, jsem na tebe pyšná

Se souhlasem autorky přetiskujeme:

Ahoj všem,

moje ségra, Marcela, pracuje na multioborové JIP v Broumově a v nynější nelehké situaci, kdy zdravotnický personál schází, začala vypomáhat i na covid JIP v Náchodě. Já studuji zdravotnictví také a sama chodím do nemocnic pomáhat, protože je to potřeba. Proč sem toto všechno píšu? Jelikož vidím, že mnoho z vás, nejen zde na facebooku, ale i na jiných sociálních stránkách, čte a všude sdílí články o tom, že covid je “pouhá chřipka”, ať se nenecháme zavírat se doma, dusit se v rouškách atp. Prosím, vezměte svůj rozum do svých rukou, buďte doma, noste roušky a uvědomte si, že to legrace opravdu není…i když se opatření mění a někdy je v tom chaos, dodržujme je. Sama jsem covid 19 prodělala a tím víc chápu, jak je nevyzpytatelný a jak může být nebezpečný pro lidi s oslabenou imunitou, léčící se s nějakou nemocí či pro seniory. Vyskytuje se na internetu mnoho hoaxů, ať už o tom, že se děti udusily v roušce, nebo že covid 19 je podvod atd. Ještě jednou prosím, nevěřte každému článku, co si přečtete, hledejte ověřená data a chraňte své blízké. Situace není jednoduchá, zdravotnictví jede na plné obrátky, zdravotnický personál si pořádně neodpočne, při práci v ochranných pomůckách vytěsní veškeré své potřeby jako pití, toaleta, protože ví, že na to není čas. Už jen kvůli nim, chraňme sebe a své blízké.

Máco, jsem na tebe pyšná. Buď opatrná. Díky za tvoji pomoc.

A díky vám všem, že jste zodpovědní,
Pája

P️S. Máca je Marcela Zelená, dříve Ledvinová, maturovala u nás 2016, autorkou textu je její sestra Pája - Pavlína Ledvinová, maturovala 2019. Dnes jsem si byl ráno koupit v supermarketu koblížky k snídani, dav přítomných, asi v počtu třiceti, se nahrnul do obchodu pro své vytoužené slevy, dezinfekci rukou jsme si udělali dva. Nakupující měli roušky shrnuté často z nosu a holýma rukama se hrabali ve zboží. Co dodat?                    -mk-

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB