Píšu, píšeš, píšeme: Štěpánka Punarová zdařile porovnala vitalismus s dekadencí

Ve 3.ročníku psali studenti při hodinách distančního českého jazyka báseň nebo prozaický útvar na téma Škola ve stylu směrů 19.století.

Píšu, píšeš, píšeme: Štěpánka Punarová zdařile porovnala vitalismus s dekadencí

  Štěpánka Punarová, studentka 3.ročníku, v rámci projektu - napsat báseň nebo prozaický útvar ve stylu směrů 19.století - porovnala dekadenci a vitalismus.


DEKADENCE


Když svou školu vidím, mou duší naplní zmar, srdce mé přestává být. Vejít do ní, ucítím smutek, chlad a depresi. Její chladné stěny a dlouhé temné chodby! Moje myšlenky jsou temné jako ta okna, přes která ani paprsek světla neprojde. Když blesky a hromy zní, má kůže mi dává znát, kde se nacházím.


VITALISMUS


Škola ležící pod nebesy, slunce rozzáří její okolí. Sluneční svit naplní místnost energií, radostí a teplem. Přes čistá okna slyším, jak příroda dává znát příchod jara. Stromy kolem provoní krajinu a voda pod ní protékající zpívá všem v okolí. Květy plazící se po stěnách ji dodávají na kráse.


Myslím, že porovnání dekadence a vitalismu se Štěpánce povedlo náramně. (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB