Rádi tlumočíme poděkování studentům

Naši studenti s výrazně podíleli na projekcích festivalu Jeden svět na školách.

Rádi tlumočíme poděkování studentům

Studentům Jirkovi Trnovskému, Lindě a Lucce Repáňovým, Elišce Hartmanové, Anetě Lukešové, Janě Havlové, Lence Ištokové, Josefovi Pelánovi, Štěpánovi Kollertovi, Lukášovi Jiráskovi, Nicole Sidney, Nicol Házové, Tondovi Mrázovi, Ester Hadašové, Katceřině Salašové, Julii Prokopové, Natálii Roudné, Nele Čejchanové a absolventovi školy, v současné době studentovi pedagogické fakulty, Jakubovi Vovsovi děkujeme za pomoc při projekcích Jeden svět na školách.

Na malotřídkách i velkých základních školách celého regionu jsme promítali speciální bloky krátkých dokumentů o vrstevnících diváků. Oblast lidských práv je velmi široká, letos to byly například filmy o dětech z chudých částí světa (Erdenchimeg, která se v Mongolsku snaží stát hadí ženou), o dětech s jinakostí (agresivní Lenno z Nizozemska), o dětech řešících mezigenerační vztahy a otázky (Wessel, který se má stejně jako jeho otec a děda stát řezníkem) nebo český dokument o Rozárce, která se vydává pomoct do veganského Bistra kuchařek bezdomova v Praze. Studenti po jednotlivých filmech s dětmi debatují, snaží se rozvíjet jejich empatii a otevřenost vzhledem k tématům, dávají jim prostor pro vyjádření názoru.
Děkujeme, že máte dostatek odvahy i nadšení, a děkujeme za dobře odvedenou spolupráci, ze všech zúčastněných škol přišla pochvala.


Za organizátory festivalu Jeden svět Marie Hornychová

https://www.jsns.cz/…/jeden-s…/seznam-filmu/jeden-svet-detem

Hledáme
Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB