Rotary Club: Máte zájem studovat v zahraničí?

Informativní schůzka v úterý 11.června od 15.30 v učebně 57.

Rotary Club: Máte zájem studovat v zahraničí?

Gymnázium Broumov zve na prezentační schůzku se zástupcem Podnikatelského klubu Broumov a Agentury pro rozvoj Broumovska k programu „Rotary Youth Exchange – Rotary výměnné pobyty mládeže“, kterého se jako hostitelská škola má zájem účastnit i naše škola.

 PKB a APRB ve spolupráci s Rotary Club ČR pomáhají zprostředkovat pro studenty ve věku 15 – 18,5  let možnost ročního výměnného pobytu do zahraničí (celkem zapojeno 22 evropských i mimoevropských zemí, mj. USA, Kanada, Austrálie, Německo, Holandsko, ….).

 Program funguje na principu výměny mládeže – kolik studentů je vysláno do zahraničí, tolik jich je přijato u nás, přičemž student v průběhu roku navštěvuje školu a žije ve 2-4 hostitelských rodinách.

 Zveme tedy všechny zájemce z řad našich studentů, kterým je nyní 14 – 17  let, a jejich zákonných zástupců v úterý 11/6/2019 od 15.30 do učebny č. 57 Gymnázia Broumov (1. poschodí vpravo), kde obdrží podrobné informace o podmínkách účasti v programu a budou mít možnost získat odpovědi na své případné dotazy.

 Pokud by již nyní chtěl někdo své dítě do programu přihlásit, může kontaktovat přímo místní pobočku Rotary Clubu na e-mailu rotary@broumovsko.cz.

 Více o činnosti Rotary Clubu naleznete na následující adrese https://www.rotary2240.org/, další informace přímo k výměnným programům pro mládež jsou zde https://rye2240.org/.

 Těšíme se na viděnou příští týden.

 Za vedení školy,

MM

______________

Hledáme
Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB