Studují na gymnáziu - Jan Pavelka z 1.ročníku se věnuje hokeji. Je i mistrem republiky v hokejbale.

V 1.ročníku máme mistryni republiky ve sjezdovém lyžování, mistryni republiky v jezdectví a také mistra republiky v hokejbale.

Studují na gymnáziu - Jan Pavelka z 1.ročníku se věnuje hokeji. Je i mistrem republiky v hokejbale.


"Hraju na postu pravého obránce za HC Hokej Hronov. Naším největším úspěchem byla baráž o extraligu dorostu, kde jsme bohužel nepostoupili. Za Základní školu v Hronově jsme dvakrát vyhráli Mistrovství České republiky v hokejbale," říká Honza Pavelka.


Pro vysvětlení - hokejbal : Hokejbal je jeden z nejpříbuznějších sportů lednímu hokeji. V zahraničí je znám také jako street hockey, street ball hockey či hockeyball. Hlavním rozdílem mezi ledním hokejem a hokejbalem je, že hráči po hřišti nejezdí na bruslích, nýbrž se pohybují po hřišti během ve sportovní obuvi. Nehraje se s pukem, ale se speciálním plastovým míčkem oranžové barvy, který se hráči snaží dostat do soupeřovy branky za pomocí hokejek. Povrch hřiště je tvořen asfaltem, případně betonem nebo speciálním plastovým povrchem. Hrací plocha je ohraničena mantinely z tvrzeného plastu. (zdroj wikipedie)
-mk-

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB