Učí na gymnáziu: Mgr. Iwona Matuszkiewicz, učitelka anglického jazyka

Víte, že předmluvu ke knize Gaguly, kterou Iwona vydala v roce 2003, napsala Olga Tokarczuk, nositelka Nobelovy ceny za literaturu?

Učí na gymnáziu: Mgr. Iwona Matuszkiewicz, učitelka anglického jazyka

Z portfolia  Iwony Matuszkiewicz, učitelky naší školy:

Absolventka Filologické fakulty v oboru polonistika a postgraduálních metodických studií pro učitele anglického jazyka Wroclavské univerzity; doktorandka Ústavu české literatury a komparatistiky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (disertace na téma aspektů krajiny v  duchovně orientované současné literatuře polské a české); jazykové certifikáty signované Univerzitou v Cambridge (FCE, CAE); jazykový kurz v Evendine College v Londýně. 

Vedla lektorát z polštiny na Pedagogické fakultě UHK a seminář v angličtině o polské kultuře (Polish Culture Studies) v rámci středoevropských studií pro cizince (Central European Studies) na Historickém ústavu UHK.

Píše verše a prózu (sbírka povídek Gaguły publikovaná v roce 2003); od roku 2008 žije v Martínkovicích na Broumovsku a aktivně se zúčastňuje  kulturního života česko-polského pohraničí.     

Na fotografii z 90.let s nositelkou Nobelovy ceny za literaturu 2018 Olgou Tokarczuk.   (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB