Alžběta Smolíková: Stateční se nebojí ukázat své emoce

Studentka kvarty zhodnotila divadelní představení zhlédnuté spolu se studenty oktávy.

Alžběta Smolíková: Stateční se nebojí ukázat své emoce

     Když mi paní učitelka Zenknerová nabídla, jestli nechci jet s oktávou do divadla, byla jsem moc ráda, protože s její třídou trávím čas moc ráda. Čekala jsem, že divadlo 294 statečných bude dobré, ale nemyslela jsem si, že mě čeká možná to nejlepší představení, jaké jsem dosud viděla. Trochu jsem se bála, že skoro tříhodinové sezení v divadle bude úmorné, ale představení bylo tak nabité a intenzivní, že jsme opravdu neměli čas se nudit.

Doku-fikční hra podle skutečného příběhu největších hrdinů našich dějin mě naprosto pohltila, a to nejen po dobu představení, ale i po něm. Celé to bylo dechberoucí, lítající herci, vtipné momenty, Reinhard Heydrich jako rocková hvězda. A to ani nemluvím o samotném výkonu herců z Divadla pod Palmovkou. Poslední půl hodina představení byla opravdu silná, drastická, chvílemi člověk odvracel zrak.

Že je právě tohle to nejlepší divadlo, jaké jsem kdy viděla, jsem si uvědomila ve chvíli, kdy se celý sál na konci postavil a pět minut tleskal. Když jsem se rozhlédla, spatřila jsem oktavány a další diváky, jak také nemohou udržet slzy. Nikdy v životě jsem nezažila, že by i uklánějící se herci měli blízko k pláči. Byla jsem si jistá, že všichni jsme alespoň v hloubi duše poděkovali těm 294 statečným, co padli za naši svobodu a jejichž jména tančila na plátně za herci na nekonečný valčík.

Děkuji paní učitelce, že mi dala možnost se zase kulturně vzdělávat. A děkuji oktávě za náš bohužel asi poslední ze společných výletů, mám vás ráda a budete mi chybět.

Alžběta Smolíková

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB