Anežka Krejcarová: Zajímavé projekty jsou pro všechny

Oktavánka Anežka Krejcarová ve svém textu informuje o zajímavých projektech, nyní se vrátila z Turecka.

Anežka Krejcarová: Zajímavé projekty jsou pro všechny

Chtěla bych vám dát rychlé info o několika projektech, kterých jsem se v tomto školním roce zúčastnila (z posledního jsem se vrátila před dvěma týdny).

O programech Erasmus+ snad většina z vás již slyšela. Známější jsou dlouhodobé zahraniční stáže a studia, existují ale i krátkodobá školení pro mládež – výměny mládeže, tréninkové kurzy, strukturované dialogy – která trvají od několika dnů po měsíc až dva. Skvělé je na nich na rozdíl od dlouhodobých to, že je možné se jich účastnit už na střední škole. (Často tedy od 18 let, ale není problém narazit na projekty už od 14 let!) A také to, že jsou zcela zdarma, jsou vám proplaceny letenky a jízdenky, jídlo, ubytování, k tomu třeba malé kapesné,...

Prvního Erasmu+ jsem se zúčastnila minulý rok v létě, skoro měsíc prázdnin jsem strávila ve Francii. Byla to moje první zkušenost s tímto programem, dříve jsem absolvovala v zahraničí pouze různé workcampy, za které je nutné něco málo platit. (Jsou ale zase mnohem zajímavější než Erasmus+, takže kdyby měl někdo zájem o víc informací, stačí říct.)

Minulý týden jsem se vrátila z projektu E+ „Being a refugee is not my decision“. Tento projekt se konal v Turecku a na programu byly přednášky, debaty, návštěva uprchlického centra a rozhovory s uprchlíky, turistika a výlety po okolí. Poznala jsem spoustu inspirativních lidí a organizací, dověděla se o nových zemích a kulturách, rozmluvila se zase trochu anglicky a celkově si ty dva týdny užila.

Na těchto zahraničních pobytech jsou skvělé dny určené k cestování – vždy dva dny před a dva dny po konci projektu můžete cestovat, kde se vám zachce. Já jsem díky nim tentokrát strávila čtyři dny v Istanbulu, předtím třeba víkend v Paříži. A na konci dubna mě čeká pár dní v sicilském městě Catania na projektu „Online violence and discrimination“.

Celoročně se pak věnuji programu Lady Up od slovenské organizace Future Generation Europe, díky němuž dojíždím do Bratislavy na zajímavé přednášky z oblasti médií, marketingu, managementu a podnikání.

Kdo by měl zájem o víc informací, jak podobné projekty najít, vybrat si mezi nimi, jak se (úspěšně) přihlásit a taky vycestovat, neváhejte mě kontaktovat na e-mail, fb nebo instagram.

Jo a taky mi vzniká neziskovka, která by vám proces přihlašování a realizaci cest měla trochu usnadnit. O tom ale až jindy...

Anežka Krejcarová, oktáva; krejcarova.a@seznam.cz

 
Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB