Bankéř na gymnáziu

V prvním březnovém týdnu navštívil naši školu pan Roman Chládek, ředitel pobočky Komerční banky v Broumově. Mimochodem také náš bývalý absolvent z roku 1991.

Bankéř na gymnáziu

V prvním březnovém týdnu navštívil naši školu pan Roman Chládek, ředitel pobočky Komerční banky v Broumově. V rámci zvyšování finanční gramotnosti našich žáků přednášel ve 3. A a v septimě. V těchto ročnících je v osnovách předmětu Základy společenských věd zařazena výuky ekonomie. Pan Chládek seznámil studenty s fungováním banky, jak a z čeho vytváří zisk a jaké služby poskytuje klientům. Diskutovali jsme o nutnosti, absurditě či nemravnosti bankovních poplatků, a zda-li bez nich může banka žít. Také jsme porovnávali klasické „kamenné“ banky s nízkonákladovými „internetovými“ bankami. Asi nejdůležitější byl závěr vystoupení pana ředitele Chládka - vysvětlil studentům, jak si půjčovat peníze, jak zjistit celkové náklady půjčky a jak „nenaletět“ reklamním trikům některých obchodníků s penězi.

Karel Výravský

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB