Březnová Praha poslední kulturní akcí 4.A

Studenti 4.ročníku měli bohatý program v Praze, mimo jiné návštěvu společnosti Seznam Zprávy.

Březnová Praha poslední kulturní akcí 4.A

     Pravděpodobně poslední společnou akcí třídy se stala březnová exkurze do Prahy. Společně s kolegyní Knittelovou a seminaristkami ze třetího ročníku a septimy jsme přijali pozvání absolventa naší školy z 1994 Jakuba Ungera, ředitele zpravodajského portálu Seznam Zprávy, k prohlídce sídla společnosti na Smíchově a besedě s novináři Janem Kordovským, Lucií Stuchlíkovou a Konstantinem Sulimenko. Popovídání se dotklo letošních prezidentských voleb, jejich pokrytí médii, role dezinformací, ale i novinařiny a vztahu mladých ke zpravodajství obecně. Prohlídkou studií a redakce Seznamu jsme získali bližší představu o vzniku televizních relací nebo novinových článků a také o možnostech, které firma komukoliv pracovitému a nadšenému v oboru novinařiny nabízí.
V Činoherním klubu jsme večer zhlédli povedenou inscenaci klasiky poloviny 20. století Kočka na rozpálené plechové střeše Američana Tennesseeho Williamse. Emotivní psychologické drama jsme si užili především díky komornímu prostoru a bezprostřední blízkosti hercům.
Opravdu předmaturitní období můžeme návratem z Prahy považovat za zahájené…
M. Hornychová

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB