HOLA! HI! AHOJ! CZEŚĆ! SALUT, MÉXIQUE!

Setkání francouzštinářů 2.A/sexty a kvarty se studenty soukromého mexického lycea Carol Baur proběhla poslední dva čtvrtky odpoledne, samozřejmě jen virtuálně.

HOLA! HI! AHOJ! CZEŚĆ! SALUT, MÉXIQUE!

Zajímavosti o obou zemích si studenti navzájem představovali prezentacemi ve francouzštině, v malých skupinkách, čas zbývající do obměňování osazenstva skupinek strávili  konverzací v angličtině. Úvodní a závěrečnou společnou část setkání doplňoval nácvik užitečných frází ve španělštině, pokoušení jazykolamů v češtině i legrácky v polštině (profesorka mexických studentů je totiž Polka). Představu o vzájemné kulturní výměně jsme docela s lehkostí naplnili.

Mexičtí studenti vysílali v osm hodin ráno, z dvoumilionového města Santiago de Querétaro (jak připomínali, v zásadě menšího, provinčního, pokud mají srovnávat s téměř  30milionovou aglomerací hlavního města) , my ve tři odpoledne, ze země 25x menší, než je ta jejich. U nás bylo při prvním setkání dobrých -10° a pravá bílá pohádková zima – zatímco v Mexiku měli o 35° víc a za okny dozrávající citróny. V průběhu akce jsme si uvědomili, že navzdory kulturní vzdálenosti zemí, nás, bohužel, spojuje všechny zkušenost posledního roku - pandemie, dlouhodobě zavřených škol, nastupující letargie studentů po teméř roce distanční výuky … 

Díky a gracias všem, co překonali ostych! Mexiko už pro nás není jen zemí kaktusů, Tequily, zajímavé kuchyně nebo drogových překupníků! (mh)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB