Josef Dittrich finalistou soutěže Muž roku

Ve finále soutěže o nejkrásnějšího muže České republiky Muž roku bude i náš absolvent z roku 2011.

Josef Dittrich finalistou soutěže Muž roku

Už jsme na našem gymnáziu měli medailistu světové olympiády ve fyzice, účastníky celostátního kola olympiád, vítěze krajských soutěží, finalistku Miss Elite, ale dosud jsme neměli Muže roku. Za několik týdnů se dozvíme, zda neuspěje náš absolvent z 2011 Josef Dittrich. Budeme držet palce. (mk)

Muž roku je soutěž krásy pro muže, kterou každoročně od roku 2000 pořádá David Novotný z Náchoda. Letošní ročník budou zřejmě prožívat i fanynky z Broumova, protože mezi dvanáctkou finalistů je i 29letý Josef Dittrich, mimochodem, absolvent broumovského gymnázia z roku 2011. Finále soutěže se koná 23. října v náchodském Beránku. Josef Dittrich startuje s číslem 10!

Proč jste se přihlásil do soutěže Muž roku?

Již dříve mě chtěla přihlásit sestra. Ale přihlásil jsem se až tento rok, protože je to velká šance zviditelnit sport, který miluju a kterému se věnuju na vrcholové úrovni, a tím je armwrestling.

Co by pro vás znamenalo vítězství v téhle soutěži?

Vyhrát tuto soutěž znamená bezesporu otevřít spoustu možností, které do teď nebyly, znamená to pro mě v jistém smyslu slova i výhru nad sebou samým, protože, jsem se ničeho podobného nikdy neúčastnil. Vítězství by pro mě také znamenalo, jít příkladem.

Jak se na finále připravujete?

Moje fyzická příprava se nezměnila, co nevidět začíná sezona v armwrestlingu, na kterou musím být v top kondici. Moje příprava spočívá spíše ve čtení knížek, sledování kulturního dění. Rád bych se zlepšil v rétorice, schopnosti zaujmout publikum a mým koníčkem je psychologie, která mi snad k přípravě také trochu pomůže.

Máte ve finálové dvanáctce nějakého favorita? Koho a proč?

Já to vidím tak, že každý máme silné a slabé stránky, podle mě dokáže vyhrát ten, který nejlépe zapracuje na těch slabších stránkách, protože například vzhledem je to tak, že každému se líbí něco jiného, tak za sebe to spíše vidím, jak jsem již řekl, vyhraje ten, kdo nejvíce zapracuje na tom, co mu až tolik nejde.

Proč byste měl titul Muž roku 2020 vyhrát právě vy?

Proč právě já? Vždycky jsem bral jako nejcennější chlapskou vlastnost, schopnost poradit si v každé situaci a věřím, že tuhle schopnost já mám. Rád se bavím s lidmi, věřím, že každý člověk, vás může naučit něčemu, co sami ještě neumíte. Věřím, že dokážu lidi inspirovat i motivovat a být pozitivním vzorem pro druhé.

Jaký je váš profesní sen? Čeho byste chtěl v životě dosáhnout?

Z čeho jsem měl v životě vždy největší radost, je pocit, že se díky mému přičinění má někdo lépe. Nic nepotěší víc, než když vidíte, jak nějaký váš počin, někomu vykouzlil úsměv na tváři. A v tomto duchu chci, aby vše, co dělám a čemu se věnuji, pokračovalo dál. Chci a hodlám vybudovat svou vlastní firmu, na což se v současné době připravuji. A co se týče neprofesních záležitostí. Pracuji na tom, abych se stal mistrem republiky v armwrestlingu a posunul se dál jako sportovec. Mé velké přání je mít morálně silnou a stabilní rodinu, které bych já sám mohl jít příkladem.

Co pro vás znamená mužská krása? Přijdete si hezký?

Velmi zajímavá otázka. Jsem odchovanec akčních filmů a řekněme takových stereotypních hodnot. Chlap by podle mě měl mít široká ramena, vousy a působit dojmem, že ať se stane cokoliv, nic ho nerozhodí. Těžko říct, jestli to lze definovat jako krásu. Spíš jde podle mě o hodnoty, čest, odvaha, schopnost přijmout výzvu, umění uznat porážku, schopnost postarat se o svou ženu. Muže zdobí především ctnosti. Ale čistě fyzicky jsem toho názoru, že muž by měl být fyzicky zdatný s visáží takovou, která na první pohled říká, na tohohle člověka se můžu spolehnout a zároveň aby tomu tak bylo uvnitř. Ale jo, věřím, že mám něco do sebe.

Jste zadaný? Co si myslíte o nevěře?

Jsem zadaný. Nevěra, ať už k ní vede cokoliv, zničí důvěru vztahu, která tam do té doby byla. Nevěra může být konec, ale někdy také restart vztahu. Těžko říct, jestli lze mít vyhraněný názor na nevěru. Každý máme nějakou osobní zkušenost Znám vztahy, které si nevěrou prošly a jsou pevnější než dřív, na druhou stranu, někde to znamenalo konec. Z toho čistého lidského hlediska řeknu, nevěra je podraz. Ale nevěra může znamenat i to, že si někdo uvědomí, co je pro něho opravdu důležité.

Řídíte se nějakým životním heslem?

Believe, always believe (Věř, vždycky věř)     /přetištěno z Naše Broumovsko - autorem portál Chytrazena.cz/

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB