Karla Školníková posílá pozdravy z USA

Studentka sexty Karla Školníková tráví školní rok v USA. Studuje na Decatur High School v městě Decatur, ve státě Georgia, nedaleko Atlanty.

Karla Školníková posílá pozdravy z USA

Co na svůj pobyt říká sama Karla:


"V každé části USA je škola úplně jiná, ale můžu vám popsat aspoň tu moji. Vstávám tu kolem 7:30 ráno a na autobus vycházím z domu cca v 8:00. Mám velké štěstí, protože mě vyzvedává hned před mým domem, takže i když přijede v 8:02, stejně ho stíhám. Škola nám začíná v 8:35. Každé ráno, když zazvoní, paní ředitelka nebo pan zástupce nám oznámí co bude dnes v jídelně k obědu a potom nám popřejí hezký den. Rozvrh hodin je tady dost zvláštní, ale dá se na něj zvyknout. Máme tady rozvrh kterému se říká “block schedule” a vypadá tak, že máme stejné hodiny v pondělí a středu, a pro hodiny, které nemáme v tyto dny, je stejný rozvrh pro úterý a čtvrtky. Pondělí až čtvrtek trvají všechny hodiny 1,5 hodiny a přestávky jsou dlouhé 6 minut. No, a v pátek máme všechny předměty a hodiny trvají 45 minut. Jelikož je v mojí škole cca 1800 studentů, obědy se tu dělí na čtyři skupiny, a jelikož tu na oběd máme jen 25 minut, vždy si oběd vezmu z domova, protože kdybych na něj měla čekat ve škole, tak bych ho ani nestihla sníst. Po škole jde většina lidí na náměstí, protože to tady je nejlepší místo na bavení se s kamarády.
Normálně máte možnost si vybrat, jaké chcete mít předměty, ale já jsem bohužel přijela týden předtím, než škola začala, takže mě dali do tříd, kde si mysleli, že se mi bude líbit. No, a jelikož jsem na našem gymnáziu měla rok dramaťák, tak nejspíš usoudili, že mám ráda divadlo a dali mě do tříd co se jmenují “Acting” a “Musical theatre”. Pak už tu mám jen matematiku,, biologii a pak světovou historii a literaturu.
Poslední věc je ta, že v mém ročníku je stejný počet lidí jako v celé naší škole, a v každé třídě jste s jinými lidmi, takže si musíte hledat kamarády v každé třídě zvlášť, a to není vůbec jednoduché."


Tolik první postřehy Karly Školníkové z dálka za oceánem. Držíme palce. Fotografie ze školy. (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB