Karle, děkuji....

Chtěl bych touto formou poděkovat Karlu Výravskému za 15 let učitelské svobody. Děkuji. Milan Kulhánek

Karle, děkuji....

Příští týden skončí ve funkci ředitele gymnázia Karel Výravský, od středy 1.srpna bude školu řídit Jiří Ringel. Konec éry Karla Výravského mě inspiroval k malému zamyšlení. Samozřejmě si kladu otázku, jaká bude škola pod novým ředitelem, co se změní k lepšímu, či snad něco k horšímu...jakým směrem půjde naše gymnázium?
S Karlem Výravským jsem se seznámil někde kolem roku 1993, kdy on zastával funkci zástupce ředitele gymnázia a já byl tehdy na stejné pozici na bývalé SOU a SOŠ Broumov, ve zkratce Obchodní školy. Známe se tedy celé čtvrtstoletí, což je již jako velmi slušné manželství. A stejně jako v manželství probíhal náš vzájemný vztah. Někdy byly chvíle vzájemného souznění, jindy zase období polemik a názorových neshod. V každém případě je potřeba říci, že vždy byl mezi námi vzájemný respekt a že vždy jsme při sporech kopali do míče, a ne do hráče. Jen pro zajímavost, v roce 2003 jsem kandidoval proti Karlovi v konkurzu na funkci ředitele školy, v konkurzním řízení jsem skončil na 2.místě.
Na to, jaká byla éra Karla Výravského je potřeba odstup. Již dnes ale mohu ze svého pohledu říci, že to byla éra úžasné učitelské a studentské svobody, éra tolerance, shovívavosti a vlídné diplomacie. Nikdy jsem neslyšel, jak mám učit, co mám učit, proč to mám učit a kdy to mám učit, kolega prostě věřil, že na to máme a že máme v sobě profesionální odpovědnost. Tak jsem viděl éru Karla Výravského já.
Karle, děkuji, a přeji úspěch v dalším žití.
Z velmi letní JIzbice
Milan Kulhánek

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB