Manželé Kosovi besedovali s našimi studenty o Jaroslavu Seifertovi

Eva a Jan Kosovi představili studentům svoji vzpomínkovou knihu Býti s básníkem

Manželé Kosovi besedovali s našimi studenty o Jaroslavu Seifertovi

V pátek jsme se spolu se septimány a třeťáky setkali s manželi Kosovýmiosobními přáteli básníka Jaroslava Seiferta, jehož 115. výročí narození a třicáté výročí smrti si v letošním roce připomínáme. Manželé Eva a Jan Kosovi představili svou vzpomínkovou knihu Býti s básníkem (pozorní studenti jistě pochopili – parafráze názvu Seifertovy knížky :o)), zhlédli jsme dva krátké filmy – autentické záběry z předávání Nobelovy ceny ve Stockholmu v roce 1984, také z posledního rozloučení s básníkem v lednu 1986, ale hlavně si povídali. Paní Kosová velmi poutavě vyprávěla, jaké bylo být tak blízko člověku, kterého nezlomil žádný politický režim, člověku důstojnému, citlivému, hravému i vážnému a vlastně velmi nenápadnému.

Kosovi nám věnovali dvě výše zmíněné knihy a CD s nahrávkami. Děkujeme a těšíme se na příště. (domluvili jsme se na setkání s Ivanem Klímou – tak si držme palce, ať to vyjde).

ŠáRa

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB