Mariana Štrofová: Nejste jen číslo v seznamu studentů

Studentka sexty hraje výborně na klavír, věnuje se kynologii a rádiovému orientačnímu běhu.

Mariana Štrofová: Nejste jen číslo v seznamu studentů

 Na gymnáziu máme desítky zajímavých studentů. V sextě studuje Mariana Štrofová. Hraje výborně na klavír, věnuje se kynologii a radiovému orientačními běhu.
Co říká studiu na gymnáziu samotná Mariana?
"Proč studuji na gymnáziu? Na gymnázium jsem se dostala naprosto náhodou. V páté třídě jsem zkusila přijímací zkoušky a klaplo to. Takže jsem neměla vyloženě nějaké ambice, za kterými jsem si šla, ale spíš jsem byla sama překvapena, co dokáži. Stále si pamatuji své prvotní nadšení. Ale také strach, protože všechno bylo nové… Pamatuji si, jak jsem byla nadšená ze stěhování se po třídách, které jsem neznala, z přístupu učitelů…
No, a takhle jsem se na gymnáziu pohybovala čtyři roky a přišla kvarta, čas kdy je možnost přejít na jinou střední školu nebo zůstat zde. Já jsem moc jasno neměla, ale doma mi bylo vysvětleno, že zkrátka zůstávám na gymnáziu a hotovo. Teď mě mrzí, že jsem si neprosadila své a nešla se věnovat rovnou jen oboru, kterému bych se věnovat chtěla. Ale rozhodně nelituji, že školou, na které dnes studuji je právě Gymnázium Broumov. Určitě se zde nijak neomezuji. K přístupu učitelů nemohu také nic vytknout. Setkáte se zde s individuálním přístupem, a pokud si řeknete o pomoc, radu, nebo máte jen nějakou otázku, tak se setkáte s kladnou reakcí. Ti, kteří chtějí, se mohou účastnit různých soutěží a jsou podporováni v tom, co je baví. Myslím si, že zde nejste jen další číslo v seznamu studentů, ale jste vnímáni jako individuální jedinec."
-mk-

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB