Milan Kulhánek: ...začíná poslední týden prázdnin...

Zamyšlení na poslední týden prázdnin.

Milan Kulhánek: ...začíná poslední týden prázdnin...

Milé studentky, vážení studenti,

tak vám začíná poslední týden prázdnin. Jaké byly? Doufám, že jste si je řádně užili a že se již těšíte do školy. Do vašeho gymnázia. Do města, kde je tradice gymnaziálního vzdělávání již od roku 1624. Doufám, že jste si o prázdninách také odpočinuli a načerpali sil do nového školního roku. Doufám, že jste měli na paměti, že to nejdražší, co máte, je váš čas. Doufám, že jste ho nepromarnili a že si plníte svoje sny.

Já jsem si užil léto skvěle, trochu cestování, trochu práce na chalupě na venkově, trochu zábavy, trochu odpočinku. Jednoho deštivého večera jsem si pustil film "Chyť mě, když do dokážeš" s Leonardem Di Capriem v hlavní roli. Několikrát se tam opakovala jedna "bajka", která mě zaujala:

"Dvě myšky spadnou do kbelíku se smetanou. Jedna to po chvíli vzdá a utopí se. Druhá se plácá tak dlouho, až udělá máslo a vyleze ven." Asi tušíte, která mi je bližší.

Tak doufám, že v novém školním roce také budete plácat máslo. Pěkný poslední týden prázdnin.

Milan Kulhánek

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB