Netradiční suplovaná hodina: Angličtina společně

O tom, že se dá suplovaná hodina smysluplně využít, svědčí text maturanta Vladimíra Uhnavého ze 4.A.

Netradiční suplovaná hodina: Angličtina společně

     Výuka angličtiny na školách bývá často jednotvárná a ne vždy zajímavá. To však dnes o své hodině nemohly říci dívky z tercie, kterým se nám podařilo ve spolupráci s paní Michálkovou hodinu zpříjemnit. 
       Ptáte se, jak toho můžou maturanti dosáhnout? Jednoduše, stačí kreativní a zajímavé nápady. A jeden takový jsme měli společně s paní Michálkovou, když jsme ji potkali před naší suplovanou hodinou. Diskutovat s jejími žáky. Nápad nás dost nadchl, proto jsme se rozhodli ho realizovat. Po chvilkovém domlouvání jsme se přesunuli do její třídy. Pochopitelně jsme se zprvu setkali s nechápavými pohledy. Ty však rychle zmizely, když jsme naše mladší spolužáky seznámili se společnou aktivitou. Netrvalo dlouho a už jsme se seznamovali ve dvojicích a diskutovali v angličtině na téma, které si každý z nás starších vybral. 
Všichni jsme se následně shodli, že aktivita byla zajímavá a prospěšná. Tentokrát to sice bylo spontánní, ale myslím, že by bylo dobré v tomto konceptu pokračovat. Mladší studenti si mohou vyzkoušet mluvení anglický i s někým jiným, než je jejich učitel/ka, a dokonce se seznámit více i napříč třídami. 

                                                                                                                                                                             Vladimír Uhnavý, 4. A 
                                                                                                                                                                            Foto: Marie Hornychová 

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB