Noc divadel 2016 a gymnazisti na scéně

Zdraví Vás Váš oblíbený časopis Nejlepší časopis, který když si nekoupíte, nebudete vědět vůbec nic. Nejnovější zprávy třídy sekundy: Opice sežrala slona!

Noc divadel 2016 a gymnazisti na scéně

Noc divadel 2016

Je sobota 19. listopadu, právě uhodilo půl čtvrté a žáci dramatické výchovy Gymnázia Broumov přicházejí do Městského divadla Broumov. Všichni mají dobrou náladu, fotí se a tak trochu v očekávání budoucího vyhlížejí poslední opozdilce. Konečně jsme kompletní a můžeme vyrazit do hlediště zhlédnout představení broumovských ochotníků Když ty, já taky.

I když je hra zábavná, ne všichni vydrží v klidu sedět celou dobu. A tak se už při závěrečném potlesku začne plánovat pomsta pro rušivý element, tedy jediného muže dnešní akce, spolužáka Mikuláše. Paní učitelka Kroupová navrhuje sehrát Dívčí válku, my se s děvčaty nedokážeme dohodnout, jestli ho v noci zabalit do karimatky a shodit do orchestřiště, nebo ho svázat a zamknout do kostymérny.

Po večeři se nám zvedne nálada, a tak ho vezmeme na milost a jdeme si na pódium sehrát pár hereckých etudek a komunikačních her. Provětráme zároveň místní kostymérnu a technické zázemí.

Nakonec si už zalezlí ve spacáku střihneme jako večerní kino filmové zpracování komedie Zkrocení zlé ženy. Právě odbíjí půlnoc, ale spát se nám moc nechce. Střežíme tedy divadelní scénu až do druhé hodiny ranní. Budíček je v osm, je to matoucí, na pódiu je totiž stále pořádná tma. Po snídani se vydáváme každý svou cestou a zdá se nám, že to bylo parádní setkání s divadlem… tak trochu jinak.

A teď se vráťme k tomu, jak opice sežrala slona…

Marie Mádlová, sekunda

Foto: Mikuláš Danihel 

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB