Nový předmět: Cestovní ruch - začínáme cestou do země portského, azulejos, korkového dubu a Ronalda

Studenti 1.ročníku a kvinty mohou od letošního roku studovat nový předmět cestovní ruch. Předmět bude vyučován v prvním a druhém ročníku.

Nový předmět: Cestovní ruch - začínáme cestou do země portského, azulejos, korkového dubu a Ronalda

Předmět cestovní ruch má dvě složky - zeměpis cestovního ruchu a teorii cestovního ruchu. V prvním ročníku bude obsahem předmětu zeměpis cestovního ruchu. Ve druhém ročníku zeměpis cestovního ruchu a teorie. V zeměpisné části se dozvíte, jak cestovat, jaké hlavní destinace můžete v dané lokalitě zhlédnout? Dozvíte se, jak se v dané zemi žije, jaké jsou gastronomické speciality, jaké jsou místní zvyky, jaké má  země postavení ve světě, jak se liší od naší země a spoustu dalších zajímavostí. Vše doprovázeno dokumenty, fotografiemi a okořeněno vlastními zážitky z cest. V prvním ročníku budeme cestovat Evropou, ve druhém zbytkem světa. V teoretické části se mimo jiné dozvíte,jak se liší cestovní kancelář a cestovní agentura, jak se orientovat v katalogu, co to je smlouva o zájezdu, jaké jsou druhy pasů, jak to je s vízem, co obnáší práce průvodce, jak se průvodce připravuje na zájezd, co to jsou peněžní, ubytovací, stravovací, zdravotní a pojišťovací služby a řadu dalšího.

V pátek začínáme cestou do země portského, azulejos, korkového dubu a Ronalda. Do Portugalska, nejzápadnější výspy Evropy.

Těším se na vás. Milan Kulhánek

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB