Nový předmět: Základy ekonomie

Zajímavá příležitost pro studenty prvního ročníku a kvinty: Zahájili jsme spolupráci s mezinárodní organizací Junior Achievement

Nový předmět: Základy ekonomie

Zajímavá příležitost pro studenty prvního ročníku a kvinty: Zahájili jsme spolupráci s mezinárodní organizací Junior Achievement

Junior Achievement je mezinárodní nezisková vzdělávací organizace. Zakladatelem české Junior Achievement byl Tomáš Jan Baťa, syn Tomáše Bati. Posláním organizace je poskytovat mladým lidem praktické ekonomické vzdělávání, rozvíjet jejich znalosti a dovednosti, inspirovat je a podporovat v aktivním přístupu k životu, aby se dovedli prosadit a úspěšně uplatnit a byli dobře připraveni pro vstup na trh práce.

Studenti povinně volitelného předmětu Základy ekonomie získají prostřednictvím programu JA Studentská firma zkušenosti s praktickým fungováním firmy.

Během jednoho školního roku si vyzkoušíme celý proces podnikání. Čeká nás

· Založení studentské firmy

· Vymyšlení produktu

· Vývoj a výroba produktu

· Propagace a prodej

· Likvidace firmy a výroční zpráva

V průběhu podnikání mají studenti možnost spolupracovat s mentorem z praxe. Po absolvování výuky získají certifikát. Navíc je možné zúčastnit se celostátní soutěže studentských firem, případně získat certifikát ESP (Enterpreneurial Skills Pass) potvrzující absolvování mezinárodní zkoušky podnikatelských a ekonomických znalostí.

Získané praktické zkušenosti a dovednosti mohou studenti využít i ve svém budoucím zaměstnání nebo při vlastním podnikání.

J. Zenknerová

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB