Okres Náchod: Nejlepší šachisté - studenti jsou z Gymnázia Broumov

Josef Cibulka, Stela Archlebová, Jaroslav Kubiš a Matyáš Hartman ovládli Okresní přebor škol v šachu.

Ve čtvrtek 3. 3. 2022 se v areálu SOA Náchod uskutečnil Okresní přebor čtyřčlenných družstev v šachu. Naši školu jeli reprezentovat Josef Cibulka 6. V, Stela Archlebová 3. V, Jaroslav Kubiš 6. V a Matyáš Hartman 5. V. Hrálo se v kategoriích 1. až 5. třída, 6. až 9. třída a střední školy. Nakonec však došlo ke sloučení dvou starších kategorií, protože v kategorii 6. až 9. tříd byla jen dvě družstva. Nám tak přibyli další dva soupeři.

Hrálo se každý s každým, olympijským systémem. Hrací tempo bylo 15 minut bez přídavku. Jelikož se sešlo 9 družstev, tak každý tým jedno kolo nehrál. My jsme měli volno zrovna v prvním kole.

Turnaj byl vyrovnaný až do 8. kola. Do té doby jsme měli stejně bodů jako mladší výběr Jiráskova gymnázia Náchod, se kterým jsme se právě v 8. kole střetli. V zápase byla štěstěna na naší straně, a tak jsme vyhráli 3:1 a odskočili do vedení, které jsme potvrdili výhrou 4:0 v posledním kole. Suma sumárum zisk 28 bodů z 32 možných nás katapultoval na první místo a zajistil nám i postup do krajského kola.