Ondřej Volák, maturant 2020, má skvělou běžeckou formu.

V předcházejícím textu psala nová kolegyně, že jsme pyšní na své studenty. Jsme pyšní nejen na současné, ale sledujeme i naše absolventy. Nelze nebýt pyšný na Ondřeje Voláka, maturanta z roku 2020. Posuďte sami.

Ondřej Volák, maturant 2020, má skvělou běžeckou formu.

Kromě toho, že získal letos bakaláře na Technické univerzitě Liberec v oboru aplikovaná geografie a kartografie, pokračovat bude na Karlově univerzitě v Praze ,se plně věnuje především běhu do vrchu a horskému běhu. Trénuje denně i dvoufázově, letos získal výborného trenéra Roberta Krupičku - český specialista na běhy do vrchu.
V závodech, které běžel u nás ,se umisťoval vždy na předních místech. Zúčastnil se sám i v družstvu několika zahraničních závodů. Z výsledků roku 2023:
Běh Trojzemím (1.)
Horský běh Krakonoš (4.)
Běh na Hvězdu (1. - již počtvrté)
Trutnovská 20 (1.)
Výprachtice - Buková hora (2.)
Běh Teplickými skalami (1. - obhájil loňské prvenství)
Zahraničí:
Španělsko - Mistrovství Evropy klubů v přespolním běhu (jako amatéři.
Polsko -Sztafeta gorska ( 3. - celkem běželo 106 štafet)
Tatra Race Run -Zakopane - Světový pohár v horském běhu - ve své kategorii 3., celkově 4. (350 běžců)
Itálie - Mallono - Světový pohár v horském běhu ( zde Ondra běžel s největšími celebritami světa a umístil se na pěkném 30. místě (279 běžců)
Nyní v září ho čeká od roku 1988 každoročně konaný Dolomitenmann - letos ve Východním Tyrolsku (Lienz), označovaný jako nejtěžší týmový štafetový závod na světě( horský běh, paragliding, jízda na horském kole, kajak). Každoročně se přihlašuje kolem 100 týmů .Adrenalin pro závodníky i diváky. Ondra poběží 12 km s převýšením přes 2000 metrů.
Není to úžasné? Držíme palce a úspěšný závod v Rakousku. (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB