Páteční štafeta: Liliana Polická, studentka 2.ročníku

Páteční štafeta zůstává i pro příští týden na půdě naší školy. Dnes odpovídá Liliana Polická, za týden Petr Lof.

Páteční štafeta: Liliana Polická, studentka 2.ročníku

Liliana Polická, studentka Gymnázia Broumov s nevšedním zájmem o historii, odpovídá v Páteční štafetě.

Milan Kulhánek: Zeptal bych Liliany Polické, studentky 2.ročníku našeho gymnázia, dívky s nevšedním zájmem o historii 20. století, zejména 2. světové války. Lili, jak se ti studuje na broumovském gymnáziu. Proč zrovna Broumov?

 Liliana Polická: Dříve než se vyjádřím k samotným otázkám, děkuji panu učiteli Kulhánkovi za předání štafety. Na broumovském gymnáziu se mi studuje úplně skvěle. Z pozice studentky bych zhodnotila přístup většiny učitelů kladně, ať už se jedná o vedení výuky či případnou vstřícnost na osobnější rovině. Samotné gymnázium mi pak umožňuje pestrou nabídku rozvíjejících aktivit, což na něm oceňuji především. A proč Broumov? Ačkoli by „zlí jazykové“ mohli namítat, že to tak není, já v Broumově cítím genia loci. Něco, co nikde jinde v kraji není. Zkrátka, líbí se mi zde.

 Co Vás v poslední době potěšilo?

Potěšilo mě mnoho skutečností a lidí. Ať už se jedná o klasické radosti dne, mezi něž patří například mí přátelé a konverzace s nimi, mé tři činčily, rodina, která mě podporuje, a i samotná možnost chodit do školy a dozvídat se tam nové informace. Nebylo to vždy samozřejmé, a bohužel ani nyní není. V poslední době mi pak dělá velkou radost naše začínající studentská firma Alkot, v níž zástavám vedoucí funkci, a vedení zdravotnického kroužku. Současně se těším i na závěrečnou studentskou konferenci AV ČR, kde budu přednášet o českém endemitu kuřičce hadcové. Zkrátka, stále se mám z něčeho všedního i nevšedního těšit, a to je podle mě takový pomyslný recept na štěstí.

 Kdyby za Vámi přijela návštěva, kam byste ji na Broumovsku poslala?

Přestože si myslím, že broumovský klášter je na broumovské poměry hojně vyhledávaný turistický cíl, tak bych zcela jistě návštěvu poslala tam. Je to krásný, historický klášter a při této skutečnosti se tedy není čemu divit. Klášter mám neodmyslitelně spjatý i s jeho nádhernou zahradou, která též stojí za návštěvu. Dále bych se pak rozhodovala podle preferencí samotné návštěvy. Broumov je město mnoha tváří, a proto se tu najde pro každého něco.

 Jaká kniha leží na Vašem nočním stolku?

V okolí i na mé posteli se vždy nachází mnoho knih. Aktuálně mám rozečtenou knihu Tak pravil Zarathustra, filozofické dílo se širokou škálou podobenství psané Friedrichem Nietzschem již v 19. století. Též mám právě rozečtenou publikaci Okupace 1939 od českého autora Jiřího Fidlera. V nejbližší době mám v plánu zdolat i jeden zapůjčený titul Vteřiny věčnosti od poněkud kontroverzního autora Ladislava Klímy.

 Kdybyste se mohla kohokoli na cokoli z Broumovska zeptat, koho a na co byste se ho zeptala?

Položila bych otázku mému dlouholetému kamarádovi Petru Lofovi, který též studuje na broumovském gymnáziu ve třetím ročníku a zajímá se o historii, především pak o heraldiku. Péťo, jak tě napadlo zajímat se právě o heraldiku? A je zde na Broumovsku nějaký heraldicky zajímavý objekt?
                                                                                                                  / převzato Naše Broumovsko/

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB