Pedagogická miniglosa: Oslava gymnaziálního vzdělání.

Všem studentům, současným, ale zejména těm novým, připomínáme, že budou studovat v městě, kde v letošním školním roce bude 400. výročí počátku gymnaziálního vzdělávání.

Pedagogická miniglosa: Oslava gymnaziálního vzdělání.

    Za opata Benna Falka (Jan Benno z Felkenburga) bylo v roce 1624 založeno čtyřtřídní gymnázium, třetí nejstarší v Čechách, po Chebu a Žatci. Bylo původně určeno k výchově budoucích členů řádu, katolických kněží a teologů. Klášterní gymnázium je předchůdce naší školy, která byla založena roku 1945.
Už tehdy pochopili, že všeobecné vzdělání je základem, na kterém můžete stavět. Nevěřte krátkozrakým politikům, že důležitější než gymnázia jsou odborné školy. Nejsou. Doba se mění tak rychle, že dnes některé naučené odbornosti jsou za pár let k ničemu, základem je všeobecné vzdělání. Student všeobecně vzdělaný, jazykově vybavený a počítačově gramotný se v profesním světě vždy prosadí. Gymnázium je dnes naprostý základ.
Přeji všem studentům úspěšné vykročení do nového školního roku, A buďme na svoji školu hrdi, je to rodinné stříbro. Náš předchůdce na fotografii byl tam, kam dnes mnozí chodíte na výbornou kávu. A já osobně jsem hrdý na to, kde učím, a hrdý na to, že mohu učit inteligentní mladé lidi. Nabíjí mě energií a dávají chuť do života. Pěkný poslední den prázdnin a zítra. (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB