První broumovská koleda víly Anděly

Broumovsko dětem a děti Broumovsku – Z dolíku pro kostely. Přijďte podpořit dobrou věc, zazpívat si, potkat se v předvánočním čase a zapálit první adventní svíčku.

První broumovská koleda víly Anděly

      V neděli 28. listopadu, před slavnostním rozsvícením vánočního stromu na Mírovém náměstí, se v 16 hodin v kostele sv. Petra a Pavla uskuteční sváteční hudební setkání. Zazní zde Zimní píseň víly Anděly z dětského alba Písničky z broumovského dolíku, kterou jsme do zpěvníku vepsali s myšlenkou dětské koledy, s poselstvím lásky, pokory, štěstí a naděje.
Nejen píseň, ale především vaše účast budou základem pro vytvoření benefičního videoklipu, který chceme vypustit po sociálních sítích, médiích i osobním sdílením jako vánoční vzkaz, jako další možnou cestu pomoci k obnově broumovských kostelů, a to následným spuštěním veřejné sbírky.
Níže přikládáme slova písně a připojujeme přání, abychom naplnili, rozsvítili a zahřáli kostelík, co největším počtem dětských tváří.
Eva Kroupová, Štěpán Přibyl, Jitka Matěnová (Písničky z broumovského dolíku, Gymnázium Broumov, ZUŠ Broumov, Prima Jazz Band)
a
Martin Lanži (Farnost Broumov)


Zimní písnička víly Anděly
Bělavé šatičky,
z mrazíku střevíčky,
tančí si polem a zpívá.
Oči jak uhlíky,
špičaté culíky,
sněží k nám ledová víla.
R.
Vílo Andělo, nakresli na tělo
vločky, sněhové sáně.
Zimní vzpomínky Majdiny maminky
čarují kouzelné dlaně.
Cukroví, nanuky,
rampouchy do ruky,
jedle se pod hvězdou kývá.
Prskavky, vánočky,
dárky do punčošky
nese nám ledová víla.
R.
Vílo Andělo, nakresli na tělo…
Prosím tě, sluníčko,
zdřímni si maličko
tak, jak to při zimě bývá.
Heboučké závěje
štěstí a naděje
přikouzlí ledová víla.
R. 2x
Vílo Andělo, nakresli na tělo…


https://www.youtube.com/watch?v=2NE2G0sCKiA...

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB