První den astronomického jara jsme oslavili ve škole spolu se studenty a učiteli z Polska

Tereza Regnerová z 1.A popsala návštěvu z polské partnerské školy.

První den astronomického jara jsme oslavili ve škole spolu se studenty a učiteli z Polska

    Tereza Regnerová z 1. A, která si zvolila polštinu jako druhy cizí jazyk, popsala návštěvu z Polska: „Minulý týden, ve středu 20. 3. 2024, k nám zavítali studenti z partnerské školy z Kladska, kteří se mohli  těšit na nabitý program. Na tento den naše gymnázium připravilo hudební  akci na téma 80. let. O přestávkách na chodbách gymnázia byly aktivity ve formě společenských her v tomto duchu. Také studenti a učitelé se mohli do tohoto kreativně zapojit a využit oblečení z této doby. Polští studenti měli zároveň možnost nahlédnout do vyučovacích hodin, a podívat se jak probíhá výuka v Čechách. Při hodinách se mohli zapojit do různých her či zábavných úkolů, které si pro ně jednotliví učitelé připravili. Po krátké pauze na oběd v naší školní jídelně jsme se se studenty vydali do Broumovského kláštera. Zde byli seznámeni s historií a architekturou polským průvodcem. Z výpovědi českých i polských studentů se tato akce povedla a studenti se už těší na další návštěvu“. 
     Za sebe jen přidám poděkovaní všem učitelům, kteří byli ochotní návštěvníky z Polska do svých hodin přijmout a taky naším studentům polštiny z 1. A, 5. V, 6. V a 7. V, kteří jím dělali doprovod a připravili občerstvení.  Poláci  ocenili zejména bohatou výbavu a atmosféru panující v naší škole.   
     Podrobná fotodokumentace zde:  
https://eu.zonerama.com/NavstevazKlodzka2024/Album/11227940 

 
I. M. 

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB