Radost na závěr školního roku: Výborné výsledky sekundy v testování Scio

Radost na závěr školního roku nám udělali žáci sekundy svými výsledky v testování vzdělávací firmy SCIO. Více v textu ředitele školy.

Radost na závěr školního roku: Výborné výsledky sekundy v testování Scio

Radost na závěr školního roku nám udělali žáci sekundy svými výsledky v testování vzdělávací firmy SCIO, kterého se naše škola každoročně účastní. Jednalo se o testy obecných studijních předpokladů, českého jazyka a literatury a matematiky. Třída sekunda dosáhla výborných výsledků, které odpovídají tomu, že tato třída byla vybrána z většího počtu uchazečů o studium. V rámci všech zúčastněných žáků (4 429) se naše škola umístila mezi 10% nejlepších škol jak v češtině, tak i v matematice. V rámci gymnázií jsme skončili v polovině, což je pro naši školu v konkurenci větších gymnázií solidní výsledek. Žáci také vyplňovali dotazník o hodnocení výuky a školy. S výukou matematiky i češtiny jsou spokojeni, považují ji za přiměřenou a pestrou. Žáci jsou spokojeni se školou jako s celkem, cítí se zde dobře a bezpečně, mezi sebou mají dobré vztahy. Školu by doporučili svým kamarádům.   

Souhrnné výsledky podle průměrných percentilů*

                                                                                               
Průměrný percentil
                                                    OSP              ČJ             MA 

sekunda                                     83                 75             77

gymnázia                                    82                 75             77

základní školy                            49                  48             47  

Percentil: číslo, které vyjadřuje pořadí účastníka testu přepočtené na stupnici 0 až 100. Čím vyšší, tím lepší. Lze ho též interpretovat jako počet procent ostatních, které účastník předstihl.                                                                 

                                                                                                Karel Výravský


 
 
 
 
 

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB