Šachisté druzí a postupují

Velkým úspěchem našich šachistů je postup do krajského kola přeboru družstev v kategorii středních škol.

Šachisté druzí a postupují

V úterý 11. prosince se na Jiráskově gymnáziu v Náchodě uskutečnil okresní přebor čtyčlenných družstev v šachu. Zúčastnili jsme se ve dvou kategoriích: 6.-9. ročník ZŠ a v kategorii středních škol.

V této kategorii naše družstvo skončilo druhé a postoupilo do krajského kola!. Postup si vybojovalo naprosto nečekaným převálcováním 4:0 družstva gymnázia Jaroměř, které do té doby vyhrálo všechny zápasy a porazilo i vítězné družstvo gymnázia Náchod.  Přitom jen drtivé vítězství zaručilo vybojování postupu. Klobouk dolů před nevídanou bojovností všech členů družstva, postupem se podařilo navázat na loňský úspěch.

Družstvo z nižšího gymnázia se statečně pralo s těžkými soupeři a sbíralo cenné zkušenosti, všichni se mohou zúčastnit soutěže i příští rok. Konečné páté místo odpovídá papírovým předpokladům.

Pořadí SŠ: 1. JG Náchod 28,5   2. G Broumov 27,5 (Josef Cibulka 7,5; Radovan Adham Assbahi 7; Miroslav Kuře 7; Martin Přibyl 6) 3. G Jaroměř 25 - celkem 9 družstev

Pořadí 6.-9. ročník ZŠ: 1. ZŠ Police n/M 24,5 2. JG Náchod 15 3. ZŠMeziměstí 16 4. G Jaroměř 11 5. G Broumov (Adam Hašek 1,5 Matyáš Hartman 3 Jaroslav Kubiš 3,5 Maxmilián Hartwich 2 - celkem 8 družstev.

Děkuji všem hráčům za dobrou reprezentaci školy a zkušenějšímu družstvu blahopřeji k postupu do krajského kola.

Jiří Ringel

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB