Sára Házová: Rozhovor s Citlilou Ileanou Rivas Ramírez

Studentka 2.ročníku připravila zajímavý rozhovor s naší mexickou studentkou.

Sára Házová: Rozhovor s Citlilou Ileanou Rivas Ramírez

Preferuješ učitele v Mexiku nebo v Česku? Co dělají jinak?

Asi bych řekla, že preferuji moje učitele v Mexiku. Možná to bude i tím, že nevím, jak komunikovat s místními učiteli. Ale vždy jsem měla dobré vztahy s učiteli v Mexiku, když na vás vidí, že jste demotivovaní, zeptají se, jestli se něco děje a ujistí se, že jste v pořádku.

Myslíš si, že jsou mexičtí studenti milejší?

Určitě ano, jsou více přátelští. Nebojí se mluvit s někým novým. Ujišťují se, že se necítíte nepříjemně nebo vyloučeně. Pro Mexičany je běžné se zdravit objetím, zatímco v Česku to zas tak časté není.

Je české učivo těžší než v Mexiku?

Osobně bych řekla, že částečně ano. Tady se vyučuje více zeměpis, třeba o Evropě. Jinak je to dost podobné, akorát se používají jiné metody.

Jak to máte s obědy ve škole v Mexiku, jak ti vyhovuje český systém?

Obědy v Česku jsou více komplikované. V Mexiku máme oběd ve čtyři hodiny, což už je každý doma. V kantýně si kupujeme snídani či svačinu. Pro nás je typické jíst později, ve 12 je pro nás brzy.

Jaké jsou rozdíly v přestávkách?

V Mexiku přestávky mezi jednotlivými hodinami nemáme. Máme jen jedinou, která trvá 30 minut.

Jaký vizuální typ školy ti více vyhovuje?

Budovy škol vypadají úplně jinak, ale preferuji školu tady v Česku, protože je větší.
¨                                                                           Tolik rozhovor, připravujeme reportáž, máte se na co těšit. (mk)v

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB