Šárka Rambousková - Kdo z vás to má

Třída 3.A zažila velmi zajímavou a originální exkurzi v Praze. Více v textu Šárky Rambouskové.

Šárka Rambousková - Kdo z vás to má

Kdo z vás to má….

Jak již někteří čtenáři zachytili, 3.A opět po roce navštívila Prahu. Tentokrát Praha společenskovědní. V úterý exkluzivní návštěva arcibiskupství. Pan kardinál a arcibiskup Dominik Duka nás velmi mile přijal, po malém občerstvení ( velmi příjemné překvapení ) nám vyprávěl o svém životě, popsal volbu papeže, které se jako kardinál účastnil, odpověděl studentům na dotazy. Poté se nás ujal správce arcibiskupské knihovny pan Josif a provedl nás. Jeho zasvěcený a velmi záživný komentář k českým dějinám byl neskutečný. Na závěr nás pan ceremoniář pustil na místo téměř zapovězené – na střechu paláce, kam obvykle mohou jen policejní ostřelovači a odkud se porozhlédnout po Praze málokomu poštěstí. Moc a moc děkujeme panu faráři Martinů Lanžimu, že nám tuhle výpravu zařídil a doprovodil nás.

Večer Divadlo Kampa, opět zážitek, představení složené z veršů českého beatníka Václava Hraběte.

Středa další parádní návštěva. Břevnovské opatství. A co byste řekli? U svaté Markéty na nás čekal, aby nás přivítal, 61.arciopat břevnovsko broumovského opatství Prokop Siostrzonek. Fakt, nelžu!!!! Na prohlídku po klášteře nás pak vzal bratr Martin, benediktýnský mnich, a opět velmi zasvěcená a poutavá přednáška. Za tenhle zážitek děkujeme správci broumovského kláštera Přemyslu Sochorovi.

Co dodat… zažili jsme se něco výjimečného. Děkuji ještě jednou výše uvedeným přátelům a děkuji třeťákům, byli milí, byli kultivovaní, bylo na ně spolehnutí.

ŠáRa

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB