Šárka Rambousková: Naši studenti nebyli jen pasivními posluchači...

Mgr.Šárka Rambousková komentuje 4.ročník Broumovských diskusí.

Šárka Rambousková: Naši studenti nebyli jen pasivními posluchači...

Již počtvrté proběhly v klášteře Broumovské diskuse, již počtvrté se naši studenti ze společenskovědních seminářů a také další zájemci účastnili. To by byla strohá a nezajímavá zpráva. ALE!!! Naši studenti tentokrát nebyli jen pasivními posluchači. Měli exkluzivní možnost (a za to klášteru velmi děkujeme!!!) se zapojit do zákulisního dění, už od září pomáhali při přípravě a pak hlavně tzv. „stínovali“ jednotlivé účastníky debat. A šlo opravdu o velmi významné osobnosti, ať už o prezidentské kandidáty (Jiří Drahoš, Vratislav Kulhánek, Marek Hilšer, Michal Horáček, Pavel Fischer), významné vědce (Martin Jan Stránský, Helena Illnerová), novináře (Robert Čásenský, Veronika Sedláčková, Daniela Brůhová, Petr Honzejk), pedagogy (Ondřej Štefl, Tomáš Feřtek), politology (Vladimíra Dvořáková).

Gymnazisté nezklamali, i přes velkou trému, počáteční ostych a nejistotu svou úlohu zvládli se ctí a pokorou. Byli dobrými, slušnými a vzdělanými průvodci. Ověřili si v praxi, že vzdělání je potřebné, že je nekonečné a že otevírá svět.

Děkuji klášteru za příležitost a svým studentům za to, jací jsou.

ŠáRa

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB