Sdělení vedení školy rodičům a zákonným zástupcům

Informace ředitele školy k současnému nouzovému stavu.

Sdělení vedení školy rodičům a zákonným zástupcům

Vážení rodiče a zákonní zástupci,


vzhledem k současné situaci a vládním nařízením od včerejšího dne vyučujeme na Gymnáziu Broumov formou tzv. dálkové výuky. Intenzita, způsob komunikace i případná klasifikace je čistě v kompetenci učitelů. Žáci jsou vyzýváni k aktivní spolupráci, mají sledovat svůj školní e-mail (posta.gybroumov.cz – přístupové údaje stejné jako v IVT1) a systém Komens, kde obdrží případné další pokyny.

V této chvíli, kdy prozatím není jasné, do kdy budou školy uzavřené, jsou žáci kontaktováni přímo jednotlivými vyučujícími, a to prioritně prostřednictvím systému Bakaláři - Nástěnka, Komens, Domácí úkoly. Zároveň spouštíme kompaktní výukový systém Microsoft Teams, v němž budou mít žáci v rámci své třídy přehledně přiřazené všechny hlavní předměty, třídní chat i soubory. Zde budou mít také možnost být v on-line kontaktu jak se svým vyučujícím, tak i svými spolužáky.

Především rodiče a zákonné zástupce žáků nižších ročníků bychom chtěli požádat, aby s organizací pracovního režimu žákům pomohli, je vhodné  všechny úkoly od jednotlivých vyučovacích přiměřeně rozložit a pracovat systematicky, nesnažit se vše zvládnout najednou a co nejrychleji.

Hlavním komunikačním prostředkem mezi školou a žáky, resp. zákonnými zástupci je tedy systém Bakaláři Komens. Ten bohužel neumožňuje zaslání kopie obsahu zprávy na klasické e-mailové adresy, ale pouze zaslání notifikací o doručení do systému, je tedy následně nutné zkontrolovat doručené zprávy v Komens. Zároveň připomínám, že přístupové údaje pro rodiče jsou odlišné od těch žákovských, na rodičovském účtu tedy zadání práce od vyučujících nehledejte.

Hlavním výukovým kanálem by se postupně měl stát systém Microsoft Teams, který umožňuje i z našeho pohledu důležitý on-line kontakt.


Pokud byste měli jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit.

S přáním klidného dne

Mgr. Jiří Ringel

ředitel školy

e-mail: reditel@gybroumov.cz
mobil: +420 606 740 756

Mgr. Miroslav Mádle
zástupce ředitele

e-mail: zastupce@gybroumov.cz

mobil: +420 728 528 313

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB