Semestr v Kuala Lumpur: Nemohla jsem si vybrat lépe, říká Vendula Chvílová

Vendula Chvílová maturovala na naší škole v 2016. Během semestru v Malajsii procestovala kus Asie.

Semestr v Kuala Lumpur: Nemohla jsem si vybrat lépe, říká Vendula Chvílová

„Po maturitě na gymnáziu mé kroky vedly do Prahy na jazykovou školu, kde jsem si vylepšila úroveň angličtiny, kterou jsem potřebovala pro další studium. Nikdy jsem netoužila po tom jít na soukromou školu, ale poté, co jsem se dozvěděla o Anglo-Americké univerzitě, tak jsem měla jasno. Zisk amerického a evropského univerzitního titulu, výuka v angličtině, osobní přístup profesorů, mezinárodní kolektiv a mimo jiné také krásné prostředí v zrekonstruovaném paláci Thurn-Taxisů na Malé Straně. Vybrala jsem si obor Business a Marketingová komunikace. Už od gymplu jsem věděla, že marketing je ten správný směr, kterým bych se chtěla vydat. Dodnes si pamatuji, jak jsem před panem Kulhánkem a paní Rambouskovou obhajovala maturitní práci na téma “Vliv reklamy na člověka”. 

 Ve druhém ročníku na univerzitě jsem se rozhodla jet na výměnný pobyt do Kuala Lumpur v Malajsii, kde jsem jeden semestr studovala na Taylor’s Univeristy. Ze začátku bylo trošku těžší si zvyknout na asijskou výslovnost, vychlazené učebny na 16 stupňů a volně procházející se varany po ulici. Z mé zkušenosti můžu ale říct, že jsem si nemohla vybrat lépe. Přátelský přístup místních obyvatel, různorodá kuchyně a výborná poloha země, tak bych Malajsii popsala ve zkratce. Během pobytu jsem navštívila spoustu zajímavých míst jako třeba Batu Caves, Langkawi, Cameron Highlands, Malaccu atd. Nejvíce mi ale utkvěl v paměti ostrov Pangkor, kde za mnou chodili místní obyvatelé a fotili se mnou s tím, že jsem ten nejbělejší člověk, kterého kdy potkali. Pro ně senzace, pro mě menší trauma, ale brala jsem to s humorem. Jelikož letenky do okolních zemí stojí pár stovek, tak jsem měla i možnost navštívit Thajsko, Singapur a Filipíny. Na Filipínách jsem navštívila ostrov Borocay, který je proslulý pro své bílé písečné pláže a řadí se k nejhezčím místům na zemi. Malá zajímavost je, že tento ostrov byl v roce 2018 na šest měsíců uzavřen veřejnosti kvůli poničení a znečištění pláží. Já jsem tam jela hned po znovuotevření a bohužel to mělo i dopad na některé hotely, které zkrachovaly. Buďte také připraveni na to, že Vám budou všude účtovány extra poplatky. Nicméně ostrov je opět místem, které by každý cestovatel měl mít na svém bucket listu. 

 Během studií jsem nastoupila do jedné telekomunikační společnosti na pozici Key Account Managera. Starám se o korporátní zákazníky a státní správu. K získávání nových klientů využívám naučené marketingové techniky na denní bázi. V lednu jsem úspěšně ukončila bakalářské studium a v říjnu nastupuji na navazující dálkové magisterské studium.         (Vendula Chvílová)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB