Sexta: Putování za Annou Swidnickou

Víte, že nejbližší památku UNESCO máme kousek na našimi hranicemi, v polské Swidnici? Sexta už to ví.

Sexta: Putování za Annou Swidnickou

    „Šáro, kudy asi jela Anna Swidnická za svým nastávajícím? Zřejmě přes Broumov, že?“…zeptal se onehdá tak mezi řečí oblíbený spolužák a kamarád Pavel… Tak, Pavle, přes Broumov ne, císař Karel si pro svou třetí vyvolenou jel do Budína a odtud do Prahy. Každopádně díky za inspiraci. Zjistili jsme mnohé, podrobnosti ze života krásné Anny S., jak se Swidnicko – javorské knížectví stalo součástí Koruny, odkud přišli na Broumovsko ve 13. století lokátoři zdejších vesnic, jak úžasný je UNESCO kostel Míru, že katedrála sv. Stanislava a Václava patří mezi skvosty gotiky, shlédli jsme z Radniční věže, jaké jsou skvělé kavárny a cukrárny kolem náměstí, prohlédli si zámek Ksianz, byla i niespodzianka…

Děkujeme Iwoně Matuzskiewicz, zajistila nám v Polsku pobyt a vše potřebné a zajistila nám také skvělou průvodkyni, paní Iwonu :o), která nám ukázala to nejlepší ze Swidnice, a protože s námi samozřejmě byla i „dočasná australská spolužačka“ Abbey, komentáře byly v angličtině.

Skvělé to bylo. Děkuji sextě! Děkuji Iwonám!

ŠáRa

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB