Slavnostní ukončení maturitní zkoušky: Projev třídního 4.A Milana Kulhánka

Se svojí třídou se rozloučil třídní 4.ročníku PaedDr. Milan Kulhánek.

Slavnostní ukončení maturitní zkoušky: Projev třídního 4.A Milana Kulhánka

  

Jak pravil klasik Jára Cimrman – udělal bych takovou pěknou tečku za tím naším případem:

Vážený pane předsedo, paní místopředsedkyně, pane starosto, pane řediteli, kolegové, milí studenti, dnes již absolventi broumovského gymnázia. Dovolte, abych se s Vámi rozloučil jako váš třídní učitel.

Nejdříve bych si dovolil poděkovat vedení školy za profesionální přípravu maturitní zkoušky. Současně bych chtěl také poděkovat panu předsedovi, paní místopředsedkyni a všem kolegům za korektní vedení maturit.

Co říci závěrem ke své třídě. Myslím si, že to byla dobrá jízda. Jen pro rekapitulaci, od prvního ročníku. Seznamovací kurz v Teplicích nad Metují. Osvětim… Praha…Warszawa, Vilnius, Trakai, Rundale.Riga. Ve druhém ročníku Florencie, Pisa, San Gimignano, Lucca.. k tomu Sedmihorky a Český ráj. Třetí ročník a Lucemburk, Amiens, Bastogne, Crécy, Calais, kanál La Manche, Gent, Bruggy...k tomu Pálava a vinný večírek v Perné u pana Maňáka. A na závěr, báječná jízda čtvrťákem – Budapešť, stužkovací večírek, skvělý ples a maturita.

Dovolte, abych vám na závěr předal malý dárek. Koupil jsem každému malou sovičku. Proč zrovna sovu? Sova je jedním z nejsilnějších nositelů moudrosti, síly, tajemství a empatie.
Když sedí na větvi, je v tichosti a má absolutní přehled o dění okolo sebe. Je schopna bez jakéhokoli pohybu a mrknutí oka zaměřit zvuk či pohyb v krajině. Je vidoucí, umí vyčkávat a vždy přesně ví, kdy je ten správný okamžik Umí také vycítit, když přichází nebezpečí. V té chvíli je schopna vyřešit situaci a odvrátit nebezpečí dřív, než přijde.

Sova se jako symbol moudrosti a učenosti objevuje již u starověkých Řeků a také v v křesťanské tradici, kde reprezentuje moudrost Ježíše Krista. V Japonsku se obrázky a sošky se sovami dávaly před dům, aby chránily před hladomorem a epidemiemi. V dnešní koronavirové době se vám může hodit.

Přeji vám, abyste všechny životní křižovatky, které máte před sebou, vyřešili se sovím klidem a nadhledem.
Mějte se v životě hezky, učil jsem vás rád.

Děkuji za pozornost.
Milan Kulhánek

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB