Sponzorská Lenova

Velké poděkování firmě Victus, Lavibell, s.r.o. a panu Martinu Cvrkalovi za nových šest notebooků Lenovo pro žáky a umožnění dálkové výuky

Sponzorská Lenova

Velkou radost mi udělal pan Martin Cvrkal z firmy Lavibell, s.r.o., který našim žákům nabídl pomoc s umožněním dálkové výuky.

Včera odpoledne a dnes ráno (9. dubna) jsem předal třem prvním žákům notebooky Lenovo a jedna žákyně mi přes chat v Teamsech už z domu a zapůjčeného notebooku poslala první zprávu.   

Není to ani týden od prvního kontaktu s panem Cvrkalem a pomoc jeho firmy už má konkrétní výsledky. V úterý ráno počítače do školy osobně dovezl a předal. Jak hezky se mi zaplnil ředitelský gauč můžete vidět na fotografiích:) Kromě pana Cvrkala také děkuji našemu informatickému guruovi panu Vojtěchu Horákovi, který během dvou dnů do notebooků nainstaloval systém i všechny potřebné programy a podílel se od začátku na technické specifikaci vybraných PC. 

Oceňuji rychlost pomoci v současné nelehké situace. Notebooky budeme samozřejmě využívat pro žáky i po skončení nouzového stavu, například v případě dlouhodobější nemoci. Plánujeme využít získaných zkušeností z dálkové výuky a umožníme kontakt s výukou i spolužáky v Teamsech i v těchto případech, případně i ze sociálních důvodů.

Již teď nás napadají další možnosti, jak podpořit naše žáky, hodily by se nám například grafické tablety, které umožňují kreativnější práci při vytváření dokumentů, a využili bychom je i následně pro výuku v učebně informatiky. Zvedne někdo hozenou rukavici? :)

Všude na nás útočí slovo krize, ale já mám naopak dobrý pocit z toho, že se mezi námi najdou lidé, kteří v čase nouze myslí i na druhé. A pokud se pořádně rozhlédnete kolem sebe, rozhodně jich není málo.

Ještě jednou děkuji panu Cvrkalovi za sebe i za žáky. 

Jiří Ringel

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB