Studenti 2.V a 3.V na matematické soutěži v Praze

Ve středu 11. května 2022 se dvě čtveřice studentů z nižšího gymnázia zúčastnily napínavé matematické soutěže MaSo.

Studenti 2.V a 3.V na matematické soutěži v Praze

    Soutěž probíhala na několika místech České republiky. Naši studenti soutěžili v budově Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy na Karlově v Praze.  

Soutěž MaSo se liší od většiny matematických soutěží tím, že kromě řešení úloh týmy zároveň hrají proti ostatním hru. Během dvou hodin se každý tým snažil vyřešit co nejvíce úloh a získat co nejvíce sérií obrázků. Za správně vyřešené úlohy dostávaly týmy „peníze“, které mohly průběžně využívat při dražbě obrázků tak, aby doplnily celou sérii. O vítězi tedy nerozhodovaly pouze matematické dovednosti, ale také zvolená taktika dražby a rychlost reakce. 

Tým třídy 2.V (Hana Bartoňová, Tereza Burianová, Adam Eliáš a Tereza Strelcová) s názvem Šťouchané brambory vybojoval 28. místo ze 44 týmů na Karlově a celkově 161. místo z 231 týmů. Tým třídy 3.V (Marcela Doležalová, Martin Hašek, Petr Jirásek a Václav Špůr) s názvem Vegetariáni získal 31. místo na Karlově a 176. místo celkově. 

Všem studentům gratuluji k pěkným výsledkům a děkuji jim za vzornou reprezentaci naší školy. 

J. Zenknerová 

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB