Studenti z partnerského gymnázia Rohr navštívili naši školu

V termínu od 26.-29.9. 2019 nás navštívilo 49 studentů z partnerského gymnázia v bavorském Rohru. Hlavním cílem byla vzájemná komunikace našich a bavorských studentů a navazování nových kontaktů.

Studenti z partnerského gymnázia Rohr navštívili naši školu

V pátek dopoledne měli rohrští studenti možnost naučit se mazurku, ochutnat české speciality, vytvořit si vlastní šperk nebo se naučit některé české fráze, odpoledne pak probíhaly různé seznamovací aktivity, při nichž tekly i slzy smíchu. Němečtí studenti  si také vyzkoušeli  práci středověkého písaře ve zdejším skriptoriu.  Navečer potom připravili naši studenti prohlídku školy.

V sobotu jsme se přidali ke Svatováclavskému průvodu a po obědě společně vyrazili do skal. Kovářovou roklí se nás prodíralo přes 70. Počasí nám přálo. Večer pak měli studenti možnost utužovat kontakty na diskotéce, návštěvnost byla veliká. Studenti z Rohru odjížděli velmi spokojeni, vyměnili si kontakty. Doufám, že vzájemná komunikace vydrží co nejdéle, nejlépe až do naší příští návštěvy v Rohru v září 2020.

Děkuji všem našim studentům, kteří jakkoli přispěli ke zdárnému průběhu celé akce, ať už jako organizátoři nebo účastníci.   Lví podíl na organizaci měli zejména studenti 3.ročníku: Tereza Říhová, Štěpán Kollert, Jakub Mach a Lukáš Jirásek.                

                                                                                       Magdaléna  Janoušková

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB