Studovali na gymnáziu: Michal Novák, vydavatel magazínu Menstyle

Věděli jste, že Micha Novák, náš absolvent z roku 2006, vydával deset let Magazín pro muže, kterým na sobě záleží Menstyle?

Studovali na gymnáziu: Michal Novák, vydavatel magazínu Menstyle

Věděli jste, že Magazín pro muže, kterým na sobě záleží Menstyle vydával a řídil deset let Michal Novák. Ing. Michal Novák maturoval na našem gymnáziu v roce 2006. Přestože magazín již nebude aktualizován, řada textů v něm stojí určitě za zaznamenání. V redakci působila i Dagmar Machotová (maturovala 1998) a v právním oddělení Jakub Keresteši (maturoval 2004). Za pozoruhodný text považuji úvodní vizi magazínu. Se souhlasem Michala si dovoluji přetisknout. (mk)

Před devíti lety jsme chtěli do českých ulic vrátit gentlemany. Chtěli jsme utvářet novou generaci mladých mužů - moderních gentlemanů. Moderního gentlemana převálcoval marketing. Místo ideálů přišly rámové boty. Dva roky zpátky jsme vytáhli z třinácté komnaty slovo “chlap”. V naději, že z chlapů uděláme znovu chlapy. Tedy muže, za které mluví činy víc než slova. Muže, kteří se nebojí převzít zodpovědnost a problémům se staví čelem.

Na číslovku 2017 při psaní data jsme si už zvykli. Na některé další události se zvyká o poznání hůře. Svět se mění. Tak rychle jako možná nikdy předtím. V srpnu společně oslavíme 10. narozeniny Menstyle.cz. Za deset let prošlo redakcí mnoho skvělých lidí. Vyhrocené porady jsem přestal počítat v roce 5, vyhrocené situace v roce 8. Co člověk v redakci, to osobnost, to názor. Často spolu nesouhlasíme, ale respektujeme se. Nad množstvím přetržených kolků celního úřadu, které padly za oběť udržení týmu, se radši nechci ani zamýšlet. V jedné věci se ale vždycky naprosto shodneme. V tom, co chceme dělat. Ve vizi, kterou sdílíme.

Naše mise se za těch 10 let nezměnila. Ano, jsme starší, zkušenější. Pointa zůstává stejná. Opravdový muž, takový jakého chceme oslovovat a být pro něj přínosem, je v názorech konzistentní. Jeho názor je kombinací vlastní zkušenosti, znalostí a kritického myšlení, nikoliv oběť prvoplánového marketingu.

Dospělý muž ale dokáže na základě nových zjištění svůj názor kriticky přehodnotit. Stejně jako s pokorou uznat vlastní chybu. S Menstyle.cz jsem prožil třetinu života. Sám bych chtěl být mužem, pro které ho připravujeme.

Svět hrubne. Business dávno není jen o ostrých loktech. Rétorika politiků je čím dál agresivnější. Šrouby lidských práv se po celém světě nebezpečně utahují. G. B. Shaw definoval v minulém století gentlemana jako muže, který světu víc dává než z něj bere. Teď je ten čas, kdy je to potřeba víc, než kdykoliv předtím. Buďme muži s přehledem, s vlastním kritickým názorem. Buďme muži, kteří si jdou za svým. Muži, kteří se staví problémům čelem. Muži, definovaní svými činy, nikoliv slovy. Muži, ochotni porušit pravidla, pokud si to situace žádá. Muži vědomě zodpovědní za svoje činy. Muži, ochotní uznat vlastní chybu. Muži, kteří každý večer chodí spát lepší, než se ráno probudili. Buďme muži, kteří stojí za to.

Michal Novák
Vydavatel

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB