Studují na gymnáziu - Johana Jirmanová, talentovaná zpěvačka

V 1.ročníku studuje Johana Jirmanová, dívka se se zajímavým hlasem. Co o své velké lásce, zpěvu, říká sama Johana, si můžete přečíst v následujícím textu.

Studují na gymnáziu - Johana Jirmanová, talentovaná zpěvačka

    "Já zpívám v podstatě od doby, kdy jsem se naučila mluvit. Zpívala jsem si různé písničky z pohádek a filmové melodie a jednoho dne jsem přišla za mamkou s tím, že bych chtěla chodit na zpěv. Začala jsem tedy chodit na sbor do ZUŠ Broumov a o dva roky později i na sólové hodiny k paní učitelce Kláře Nentvichové (absolventka GB). Na prvních soutěžích byl můj výkon hodně ovlivněn stresem, ale postupem času jsem si asi zvykla. Jako jeden ze svých prvních úspěchů považuji hlavní roli v dětských operkách, to bylo v mých jedenácti letech. V tomtéž roce jsem po okresním a krajském kole postoupila do finále v celostátní soutěži Karlovarský skřivánek, což se mi později povedlo ještě dvakrát. Také považuji jako velký úspěch účast ve finále soutěže Live Art v Liberci, kde jsem získala, jako jednu z cen poroty, hodinu u porotkyně Elišky Hrubé Toperczerové (hlasová pedagožka z Prahy). Zúčastnila jsem se konkurzu do sboru Dětské opery Praha v Národním divadle a poté jsem s nimi absolvovala několik zkoušek, ale vzhledem k časové náročnosti a ke skutečnosti, že opera není úplně nic pro mě, jsem se s nimi rozloučila. V době covidové probíhala soutěž Hlas Slezska online, to znamená, že jsme si každý natočili své soutěžní video a poslali ho porotě, což byla zajímavá zkušenost. Minulý víkend jsme spolu s komorním zpěvem (Matyáš Machek, Dorota Šikutová, Michaela Říhová) vybojovali 3. místo v celostátním kole soutěže v Turnově. Také jsem účinkovala jako předskokan známé youtuberce Veronice Spurné. Nyní si občas zazpívám na koncertech ZUŠ Broumov, někdy i u nás na gymnáziu, nebo na akcích s paní učitelkou Nentvichovou. Soutěže jsou fajn, ale stejně mám největší radost, když můžu vyjít na pódium a zazpívat vám."

Už se těším na nějakou školní akci, kde nám Johana zazpívá. (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB