Studují na gymnáziu: Adéla Kubinová, talentovaná tanečnice ze sekundy

Jitka Smolíková vyzpovídala sekundánku Adélu Kubinovou, která bude tento měsíc bojovat v celostátním kole taneční soutěže.

Studují na gymnáziu: Adéla Kubinová, talentovaná tanečnice ze sekundy

     Adéla Kubinová – tanečnice ze sekundy

1. Ráda bych si s Tebou popovídala o Tvém vztahu k tanci – jak dlouho tančíš a kdo Tě k tancování přivedl?

Tancuji od 5 let. V MŠ jsem zpívala ve sboru Hronováček a vystupovali jsme na různých akcích. Díky mým rodičům a p. učitelce Zuzaně Meierové Genrtové jsem začala navštěvovat hudební a taneční přípravku na ZUŠ v Hronově. Protože mě hudba bavila, pokračovala jsem v taneční průpravě a ve hře na zobcovou flétnu. Nyní se věnuji i hře na příčnou flétnu.

2. Řekni mi o Tvé taneční skupině.

Vede nás p. učitelka Zuzana Zítková ze ZUŠ Hronov. Naše skupina je zaměřena na scénický tanec. Je nás jedenáct děvčat a společně tancujeme už od první třídy.

3. Co Ti tanec dává?

Přináší mi pozitivní energii, radost z pohybu a uvolnění. Při hodinách se zdokonaluji v technice tance a ve skupinové práci. Miluji improvizaci, při které mohu vyjádřit své pocity a vcítit se do hudby.

4. Je něco, co Ti tanec bere?

Ne, nikdy jsem o tom nepřemýšlela.

5. Chtěla bys tančit profesionálně?

Zatím mám tanec jako koníček, přináší mi radost a potěšení. Uvidím v budoucnu…

6. Jaké úspěchy bys ráda zmínila?

30. března tohoto roku jsem se zúčastnila okresního kola soutěžní přehlídky žáků ZUŠ, které se konalo v Červeném Kostelci. Za naši choreografii „Neschovávej se“ jsme získaly Zlaté pásmo a ocenění za naplnění námětu. Další týden se konala krajská postupová přehlídka scénického tance, opět v ČK. Domů jsme si přivezly diplom za interpretaci a choreografii. Největší radost nám udělal postup do celostátního kola, které se uskuteční v květnu v Kutné Hoře.

7. Je nějaký tanec, který Tě vůbec „nebere“?

Ne, není, mám ráda všechny tance.

Děkuji za rozhovor a v květnu budeme držet pěsti.

JS

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB