Studují na gymnáziu: Aneta Gultová z 1.ročníku špičkově běhá na lyžích

Studentce 1.ročníku jen těsně unikla medaile na Mistrovství České republiky.

Na naší škole studovalo, studuje a určitě bude studovat spousta talentovaných studentů. Řadu z nich najdete v 1.ročníku, mezi nimi i Anetu Gultovou. Co nám řekla sama Aneta:
    "Běžecké lyžováni, sport, který mě provází už devět let. Jako malá jsem měla v plánu jen běhat a společně s rodiči jsme se snažili najít klub nebo kroužek, ve kterém mi to bude umožněno. Když jsme se dozvěděli o klubech nedaleko místa ,kde bydlím ,rozhodli jsme se to zkusit. Rozhodování bylo mezi BKL Machov nebo Ski Policí nad Metují. Oba kluby se nevěnují jen běhu, ale hlavně běžeckému lyžování. Nakonec vyhrál Machov, kde mě po dobu sedmi let vedli od prvních krůčků až po účast na Zimní olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji roku 2020.. Tam jsem se umístila na 6.místě a společně se štafetou Královéhradeckého kraje na 2.místě. Před rokem jsem přestoupila do OlfinCar Ski teamu Trutnov, se kterými jsem absolvovala spoustu závodů na republikové úrovni. Mezi mé nejlepší umístění v poslední době patří 4.místo na MČR v Liberci, kde mi medaile utekla o necelou vteřinu, nebo 5. místo na Božím Daru, což byl Český pohár. Do budoucna to vidím tak, že se chci zlepšovat a dosáhnout lepších výsledku jak doposud."
     Tolik Aneta, držíme palce a věříme, že to v letošní sezoně cinkne. (mk)