Studují na gymnáziu: Michaela Slezáková, skautská vedoucí

Studentka 1.ročníku každý týden dojíždí za svým oddílem do Opočna, kde se věnuje svým svěřencům.

Studují na gymnáziu: Michaela Slezáková, skautská vedoucí


Často informujeme o úspěšných studentech, kteří reprezentují naši zemi, případně vyhrávají sportovní či hudební soutěže. Neměli bychom zapomínat na studenty, kteří dělají drobnou mravenčí práci, pomáhají v domech seniorů, v dětském domově, trénují malé děti nebo třeba vedou kroužky v domech dětí. Mezi takové patří i studentka 1.ročníku Míša Slezáková, která je skautská vedoucí a každý týden dojíždí za svými svěřenci až do Opočna.

Co říká o své činnosti studentka:


Pro mnoho lidí je skaut úplně zbytečná záležitost. Já sama jezdím na skautské tábory již 14 let a ještě mě nepřestaly bavit. Nejde jen o kvalitně strávených 14 dní na táboře, ale i o přípravu na schůzkách. Každý týden se scházíme v klubovně a učíme se o věcech, které jsou pro život, podle mého názoru, dost důležité. Děti se připravují na slib světlušek a vlčat. Další slib je skautský, který je pro členství moc důležitý. Největší zkouškou jsou "Tři orlí pera". Tuto zkoušku dělají děti ve věku 15 let a dosahují tak nejvyšší možné odborky. Po splnění se stávají vedoucími družinek a snaží se vést děti ke správným věcem.


Rádi napíšeme o dalších aktivních studentech. (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB