Studují na gymnáziu: Michal Petr ze 4.A je výborným cyklistou

Účastník Rallye Sudety odpovídá na stejné otázky jako v předcházejícím textu Štěpánka Kohlová. Ptá se Jitka Smolková.

Studují na gymnáziu: Michal Petr ze 4.A je výborným cyklistou

1.    Rallye Sudety nejsou pro mě prvním závodem sezony, protože jsou v závodním kalendáři mezi posledními a pro mnoho lidí také vrchol sezony. Pro mě to byl 12. závod v roce. Na začátku května jsem jel první závod v Machově ze seriálu Prima Cup, kde jsem skončil na 4. místě, poté jsem si spravil chuť při závodě ,,Žernovský Bajk“, který jsem vyhrál. Na začátku prázdnin jsem nastoupil na start mého nejoblíbenějšího závodu MTB TRILOGY. Je to etapový závod, který se jede 5 dní. Mnozí ho řadí mezi jeden z nejtěžších v Evropě. Bohužel jsem musel odstoupit v poslední etapě z 3. místa kvůli zlomené ruce. Poté jsem absolvoval seriál závod ,,Horokolovršky“, kde jsem vyhrál svoji kategorii. Týden před Rallye Sudety jsem jel maraton v Krkonoších, který se jede v týmech po třech. Tam jsme skončili absolutně druzí. No a poté už Sudety.

2.   Pro mě osobně byl letošní ročník těžší v tom, že den předem napršelo, celá trat’ namokla a bylo všude bláto, takže to celkově zpomalilo celý průběh závodu. Na druhou stranu si ale myslím, že v den závodu byla optimální teplota.

3.   Moje příprava nebyla nějak specifická. Nerozlišuji závody a na každý se připravím stejně. Tenhle rok mám najeto přes 7 000 km.

Moje další cíle do budoucna jsou jediné, sportem se bavit a užívat si ho. Když se poštěstí a vyhraje, je to samozřejmě fajn. Konkrétně na Sudetech bych chtěl být do budoucna v první desítce

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB