Studují na gymnáziu: Ondřej Thér, vrcholový lyžař, studuje v 1.ročníku

Ondřej získal dokonce titul Mistra České republiky, co on sám říká o své dosavadní kariéře, si můžete dočíst v textu.

Studují na gymnáziu: Ondřej Thér, vrcholový lyžař, studuje v 1.ročníku

     "Vrcholově se věnuji alpským disciplínám šest let. Do lyžařské rodiny jsem se narodil, takže vlastně nezbývalo nic jiného. Jako malý jsem hodně času trávil se sestrou na závodech, takže ve volných chvílích jsem si sjel nějakou tu sjezdovku. Časem mně to začalo jít a bavit, takže jsem se rozhodl že se tomu začnu naplno věnovat.
     Pro mě zatím nejúspěšnější sezóna byla sezóna 2021/2022, kde jsem v kategorii mladších žáků získal titul Mistra České republiky v obřím slalomu. Na republikových závodech jsem končil většinou v top 5. A celkově v Českém poháru jsem se umístil na 8. místě.
V loňské sezóně 2022/2023 jsem byl mladší v kategorii starších žáků, takže bylo o něco těžší se umístit v top 5. Nejvíce se mně povedlo Mistrovství České republiky, kde jsem skončil na 4.místě.
       Na letošní sezonu se těším, budu poslední rok v žákovské kategorii. Po náročné letní přípravě jsem se v říjnu dostal na lyže, a zatím se cítím dobře . Mým letošním cílem je opět získat titul Mistra České republiky a dostat se na několik mezinárodních závodů. Tak uvidíme."
          Tolik student 1.A. Tak budeme držet palce. (mk)

Certifikát

Newsletter

Chcete, abychom Vám zasílali novinky na e-mail? Napište Váš e-mail do formuláře a potvrďte. V případě, že již nemáte zájem o odběr novinek, stiskněte odebrat.


Jsme na FB